iOS 17

Apple chce przenieść tryb gry z macOS Sonoma do iOS 17

Firma Apple bada możliwość przeniesienia jednej z nowatorskich funkcji, znanej jako “Tryb Gry” z systemu operacyjnego macOS Sonoma na platformę iOS 17.

Tryb Gry, który zadebiutował w systemie macOS Sonoma, to inteligentny mechanizm, który automatycznie dostosowuje ustawienia systemu w celu optymalizacji wydajności podczas korzystania z gier na komputerach Mac. Na chwilę obecną, jest to funkcja zarezerwowana jedynie dla użytkowników komputerów Mac. Niemniej jednak, najnowsze doniesienia sugerują, że Apple ma zamiar rozszerzyć tę usługę również na swoje urządzenia mobilne, takie jak iPhone i iPad.

Tryb gry w systemie iOS 17

Apple chce przenieść tryb gry z macOS Sonoma do iOS 17 ciekawostki zasoby sprzętowe, wydajność, Tryb Gry, słuchawki AirPods, rozgrywka, macOS Sonoma, kontrolery Bluetooth, iPhone, iPad, iOS 17, gry mobilne, bluetooth, beta wersja, analitycy, 9to5Mac  Firma Apple bada możliwość przeniesienia jednej z nowatorskich funkcji, znanej jako "Tryb Gry" z systemu operacyjnego macOS Sonoma na platformę iOS 17. AngryBirds

Takie doniesienia wynikają z faktu, że w udostępnionej wczoraj iOS 17 beta 4, analitycy z 9to5Mac wykryli kilka interesujących szczegółów ukrytych głęboko w kodzie systemu. Bardziej precyzyjnie, znaleziono ślady świadczące o tym, że Apple jest w trakcie rozwijania Trybu Gry dla platform iOS i iPadOS.

Odkryto, że niektóre ramy systemowe używane do zarządzania Trybem Gry w macOS Sonoma zostały włączone do beta wersji iOS 17. Mimo iż iOS i macOS często korzystają z podobnych fragmentów kodu – ze względu na ich uniwersalność – Tryb Gry nigdy nie był oficjalnie prezentowany jako funkcja dostępna dla iPhone’a i iPada. To prowadzi do przypuszczeń, że Apple bada możliwość implementacji tej funkcji w systemach iOS.

W przypadku zastosowania, Tryb Gry na platformie iOS miałby na celu zwiększenie wydajności gier na urządzeniach mobilnych. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tą funkcją, jej zadaniem jest skupienie się na optymalizacji zasobów sprzętowych dedykowanych grze, co prowadzi do płynniejszej i bardziej responsywnej rozgrywki. Ponadto, Apple zasugerowało, że Tryb Gry może znacznie zredukować opóźnienia związane z Bluetooth, co jest fantastyczną wiadomością dla graczy korzystających z urządzeń audio takich jak słuchawki AirPods czy kontrolery Bluetooth.

Oczywiście, w miarę jak testy beta będą kontynuowane, można spodziewać się więcej informacji na temat potencjalnej implementacji Trybu Gry na platformach iOS i iPadOS. W tej chwili nie ma pewności, czy Tryb Gry na iOS będzie dostępny zarówno dla iPhone’a, jak i iPada, czy może tylko dla jednego z tych urządzeń. Możliwe jest również, że ten koncept zostanie porzucony, zanim zostanie oficjalnie wprowadzony.

Warto zauważyć, że Apple często prowadzi różnego rodzaju eksperymenty z nowymi funkcjami podczas testów beta, ale nie wszystkie z nich ostatecznie lądują w końcowym produkcie. Bez względu na to, jakie decyzje podejmie Apple, możemy być pewni, że firma będzie dążyć do optymalizacji i ulepszenia doświadczenia użytkowników, zarówno w grach, jak i innych aspektach użytkowania swoich urządzeń.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top