tapety ipad

Na początku przyszłego roku, Apple wypuści 12,9-calowego iPad Air

W bieżącym roku kalendarzowym Apple nie wprowadziło żadnych nowych modeli iPad. Jest to sytuacja conajmniej dziwna. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii.

Na pewno dobrze wam znany Apple, Ming-Chi Kuo, prognozuje jednak, że w roku 2024 nastąpi znaczące ożywienie w segmencie tabletów tej marki – pisaliśmy już o tym jakiś czas temu.

Zgodnie z jego przewidywaniami, Apple ma w planach odświeżenie całej serii iPadów, wprowadzając na rynek nowe wersje modeli iPad Air, w tym nowość – większego, 12,9-calowego iPad Air. Oprócz tego, spodziewane są również zmiany w linii iPadów Pro, które mają być wyposażone w ekrany OLED, a także nowa generacja najtańszego w ofercie modelu – podstawowego iPada. Również iPad mini przejdzie metamorfozę.

Na początku przyszłego roku, Apple wypuści 12,9-calowego iPad Air ciekawostki iPad 2024, iPad, Apple, 12.9-calowy iPad Air  W bieżącym roku kalendarzowym Apple nie wprowadziło żadnych nowych modeli iPad. Jest to sytuacja conajmniej dziwna. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii. iPadAir 2

Mimo tych ambitnych planów, Ming-Chi Kuo nie wyraża optymizmu co do przyszłorocznych wyników sprzedaży. Przewiduje on, że łączna liczba dostarczonych na rynek iPadów wyniesie około 52-54 milionów sztuk. Jest to delikatny wzrost w porównaniu do szacowanych 50 milionów sztuk w bieżącym roku, lecz wciąż daleko od rekordowych 63 milionów sztuk, osiągniętych w szczytowym momencie pandemii w 2022 roku.

Co istotne, pierwszym krokiem Apple w kierunku tej rewitalizacji produktowej będzie odświeżenie linii iPadów Air na początku 2024 roku. Planowane jest tutaj nie tylko zaktualizowanie istniejącego modelu o przekątnej 10,9 cala, ale także wprowadzenie całkowicie nowego, większego modelu o przekątnej 12,9 cala. Potwierdza to wcześniejsze spekulacje pojawiające się w kontekście łańcucha dostaw.

Według informacji Kuo, nowy iPad Air, mimo większego ekranu, nadal będzie bazował na technologii paneli LCD. Jednakże, mają one zostać ulepszone dzięki zastosowaniu nowej matrycy z podświetleniem tlenkowym. Oczekuje się również poprawy wydajności poprzez ulepszenia w obszarze chipów.

W kolejnym etapie, planowanym na drugi kwartał 2024 roku, nastąpi premiera nowej generacji iPadów Pro. Modele te mają zaoferować przeprojektowaną obudowę, najnowszy układ M3 oraz, po raz pierwszy w historii tabletów Apple, wyświetlacz OLED. Przewiduje się, że technologia OLED przyniesie znaczące ulepszenia zarówno w jakości obrazu, jak i efektywności energetycznej, w porównaniu do wcześniejszych wersji z mini-LED.

W dalszej części roku, prawdopodobnie jesienią, Apple planuje odświeżenie pozostałej części swojej oferty tabletów. Obejmuje to nowe wersje iPada mini oraz 11. generacji podstawowego iPada. Dotychczasowy, najtańszy model – iPad (9. generacji) – ma zostać wycofany z rynku przed końcem 2024 roku. To z kolei zakończy przejście całej linii iPadów na złącze USB-C, standardowe dla nowoczesnych urządzeń mobilnych

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 169

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top