Krzysiek Borek09.06.2018
Apple Watch z nowymi przyciskami

Nadchodzący model Apple Watcha może pożegnać się z fizycznymi przyciskami, ponieważ powinny je zastąpić nowe.

Nie dość, że będą zespolone na stałe z obudową to dodatkowo będą dotykowe. Zmiany w konstrukcji z pewnością nie wpłyną na rozmieszczenie poszczególnych przycisków.

Przycisk na boku i cyfrowa koronka nadal będą obecne, ale przestaną klikać. Po “naciśnięciu” Taptic Engine zacznie wibrować, co będzie oznaczało naciśnięcie przycisku.

Pierwsza taka zmiana zaszła w momencie premiery iPhone’a 7. To właśnie pierwszy smartfon Apple, w którym nie znajdziemy fizycznego przycisku początek. Przycisk podobnego typu ma również iPod Touch i MacBook (trackpad).

Zmiana przycisków przysłuży się poprawieniu wodoodporności i dodaniu pojemniejszej baterii. Niestety nie wiemy czy nowe przyciski pojawią się w tegorocznym modelu, ale może tak być, ponieważ w tym roku Apple odświeży wygląd swojego inteligentnego zegarka.

Dotychczasowe plotki mówiły o wprowadzeniu większego wyświetlacza, lepszej baterii i dodaniu nowych czujników do monitorowania pracy serca użytkownika. Ponadto zegarek powinien radzić sobie ze sprawdzeniem poziomu glukozy we krwi.

W zeszłym tygodniu Apple zaprezentowało watchOS 5, który pojawi się na waszych zegarkach (poza Apple Watch 0) tej jesieni. Na pierwszy rzut oka nie ma wielu zmian, ale pojawi się parę nowości takich, jak tryb Walkie Talkie, aplikacja Podcasty i wiele innych.

Źródło: http://www.idownloadblog.com/2018/06/09/apple-watch-solid-state-buttons/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek