sonoma

Oficjalna lista komputerów kompatybilnych z macOS Sonoma

Wczoraj firma Apple zaprezentowała nowy system dla komputerów Mac, macOS Sonoma. Oto oficjalna lista komputerów kompatybilnych z nowym macOS.

Pierwsza beta systemu jest już dostępna dla deweloperów, a oficjalne wydane planowane jest na jesień tego roku. Jednak warto zauważyć, że macOS Sonoma będzie miał pewne ograniczenia w porównaniu do obecnego systemu macOS Ventura, jeśli chodzi o obsługiwane modele komputerów Mac.

Według informacji podanych przez Apple, macOS Sonoma nie będzie obsługiwać kilku starszych modeli komputerów Mac. Wśród nich znajdują się iMac oraz MacBook Pro z 2017 roku, a także ostateczna wersja 12-calowego MacBooka. Jest to decyzja, która może być rozczarowująca dla posiadaczy tych konkretnych modeli, którzy zamierzali zaktualizować swoje systemy operacyjne do najnowszej wersji.

Oficjalna lista komputerów kompatybilnych z macOS Sonoma

Oficjalna lista komputerów kompatybilnych z macOS Sonoma ciekawostki System operacyjny, modele Mac, macOS Sonoma, MacBook Pro, Macbook Air, Mac Studio, Mac Pro, Mac mini, komputery mac, kompatybilność, imac pro, iMac, beta, Apple, Aktualizacja  Wczoraj firma Apple zaprezentowała nowy system dla komputerów Mac, macOS Sonoma. Oto oficjalna lista komputerów kompatybilnych z nowym macOS. Widgets MacOS

Na oficjalnej liście komputerów Mac, które będą obsługiwane przez ten nowy system operacyjny, znajdują się:

  • MacBook Air (modele od 2018 roku)
  • MacBook Pro (modele od 2018 roku)
  • Mac Mini (modele od 2018 roku)
  • iMac (modele od 2019 roku)
  • iMac Pro
  • Mac Pro (modele od 2019 roku)
  • Mac Studio (modele od 2022 roku)

Dla posiadaczy tych wymienionych modeli, aktualizacja do macOS Sonoma będzie możliwa już jesienią, a wraz z nią otrzymają oni nowe funkcje i usprawnienia, które wprowadza ten system operacyjny. Przez lata Apple konsekwentnie dostarcza innowacyjne rozwiązania w swoich systemach operacyjnych, a macOS Sonoma nie będzie wyjątkiem.

Warto również zaznaczyć, że planowane wydanie macOS Sonoma przewiduje jego oficjalny debiut w październiku tego roku, podobnie jak wcześniej zapowiedziane macOS Ventura i macOS Monterey. Użytkownicy komputerów Mac będą mieli czas na zapoznanie się z nowościami i funkcjonalnościami tego systemu operacyjnego, a także na przygotowanie swoich urządzeń do aktualizacji.

Jak widzicie macOS Sonoma będzie wymaga pewnych restrykcji w obsłudze starszych modeli komputerów Mac, to dla posiadaczy nowszych modeli będzie on cenną aktualizacją, która wprowadzi nowe możliwości i usprawnienia. Wraz z nadchodzącym debiutem tego systemu operacyjnego w październiku, użytkownicy komputerów Mac będą mogli cieszyć się wydajnym i zaawansowanym oprogramowaniem, które jest charakterystyczne dla produktów Apple.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 167

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top