mecz 1

Oficjalne aplikacje Mistrzostw Świata w Katarze naruszają prywatność

Fani piłki nożnej podróżujący do Kataru na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie powinni pobierać ani instalować oficjalnych aplikacji imprezy na swoich iPhone lub innych urządzeniach.

Według unijnych inspektorów ochrony danych, ze względu na wysokie ryzyko dla prywatności, jakie one stwarzają. Aplikacje te mają pomóc gościom i kibicom w odnalezieniu się, zaplanowaniu podróży i znalezieniu innych rzeczy, których mogą potrzebować podczas wydarzenia.

Regulatorzy ochrony danych w Europie ostrzegają o zagrożeniach dla danych użytkowników, którzy instalują na smartfonach i tabletach oficjalne aplikacje katarskiego mundialu, jak informuje Politico. Ze wstępnych analiz wynika, że dane zbierane przez aplikacje wykraczają daleko poza to, co jest zapisane w notach prywatności.

Oficjalne aplikacje Mistrzostw Świata w Katarze naruszają prywatność ciekawostki prywatnosc, mistrzostwa świata katar, mistrzostwa świata 2022  Fani piłki nożnej podróżujący do Kataru na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie powinni pobierać ani instalować oficjalnych aplikacji imprezy na swoich iPhone lub innych urządzeniach. mecz 2

Jedna aplikacja zbiera dane o połączeniach telefonicznych wykonywanych na urządzeniu, w tym numer telefonu, powiedział regulator, a inna pozyskuje dodatkowe dane nawet w tle.

“Jest również jasne, że dane wykorzystywane przez aplikacje nie tylko pozostają lokalnie na urządzeniu, ale są również przesyłane do centralnego serwera” – dodał europejski regulator.

Zachęca się odwiedzających do korzystania z aplikacji tylko w razie “absolutnej konieczności”, być może na telefonie pomocniczym do tego, z którego zwykle korzystają. Dla władz istnieje realna możliwość, że odwiedzający Katar będą monitorowani przez lokalne władze. Ponadto kibice powinni zwracać szczególną uwagę na zdjęcia i filmy robione telefonami i instalować aplikacje dopiero na krótko przed wyjazdem z kraju, a następnie usuwać je po powrocie do domu.

Wśród innych kwestii są obawy, że dane zebrane przez aplikacje mogą być wykorzystane do monitorowania grup, które autorytarny rząd uważa za problem. Ani katarski rząd, ani Apple, ani Google nie skomentowały do tej pory zarzutów dotyczących prywatności.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top