imac m3

Pierwsze recenzje iMac z procesorem M3

W sieci pojawiły się  pierwsze recenzje najnowszego modelu iMac z procesorem M3. jesteście ciekawi jak wypadł na tle swojego poprzednika?

Zdaniem recenzentów, najświeższa iteracja tego komputera all-in-one, choć wizualnie nie odbiega od poprzedniego wydania z 2021 roku, to pod względem technicznym wnosi szereg istotnych innowacji.

Według recenzji przeprowadzonej przez portal Tom’s Guide, nowy iMac oferuje wyraźne wzmożenie wydajności w stosunku do swojego poprzednika, który był oparty na układzie M1 z 2020 roku. Procesor M1 nadal prezentuje się solidnie w standardowych zastosowaniach, natomiast chip M3 wyposaża najnowszy model iMaca w większą moc obliczeniową, poprawia jakość przetwarzania grafiki oraz wzbogaca o nowoczesne technologie graficzne, takie jak ray tracing. Jednakże, mimo tych usprawnień, eksperci z Tom’s Guide podkreślają, że iMac z M3 nadal nie jest idealnym wyborem dla entuzjastów gier ze względu na brak wsparcia dla pewnych zaawansowanych funkcji graficznych.

Pierwsze recenzje iMac z procesorem M3 ciekawostki wydajność, użytkownicy domowi, techcrunch, studenci, Recenzje, ray tracing, profesjonaliści, procesor, M3, komputer all-in-one, iMac, grafika, design, Apple, Akcesoria  W sieci pojawiły się  pierwsze recenzje najnowszego modelu iMac z procesorem M3. jesteście ciekawi jak wypadł na tle swojego poprzednika? iMacM1 1

Testowany egzemplarz, wyposażony w 8-rdzeniowy CPU, 10-rdzeniowy GPU oraz 24 GB pamięci RAM, nie wykazał braków w wydajności, nawet podczas intensywnych zadań. Pomimo tego, różnice w wydajności między M2 a M3 nie są aż tak znaczące jak te obserwowane przy porównaniu M1 z M2.

Z kolei TechCrunch koncentruje się bardziej na fizycznym aspekcie urządzenia, zauważając, że wizualnie iMac pozostał bez zmian. Kolorystyka oraz rozmiar są identyczne jak w modelu z 2021 roku. Co więcej, podstawowy model iMaca wyposażono jedynie w dwa porty USB-C, z opcją rozszerzenia za dodatkową opłatą. Recenzenci zwracają uwagę na akcesoria, takie jak mysz Magic Mouse i klawiatura Magic Keyboard, które nadal wykorzystują złącze Lightning, będące nieco archaiczną cechą w nowoczesnych urządzeniach Apple. Mimo to, akcesoria te wymagają ładowania znacznie rzadziej niż inne urządzenia, takie jak iPhone.

Oprócz tego, TechCrunch podkreśla, że główną zaletą procesora M3 jest wsparcie dla ray tracingu, co pozwala na lepsze odwzorowanie światła i refleksów w grach, choć przetestowana gra “Lies of P” nie wykorzystała pełni możliwości tego procesora.

Pierwsze recenzje iMac z procesorem M3 ciekawostki wydajność, użytkownicy domowi, techcrunch, studenci, Recenzje, ray tracing, profesjonaliści, procesor, M3, komputer all-in-one, iMac, grafika, design, Apple, Akcesoria  W sieci pojawiły się  pierwsze recenzje najnowszego modelu iMac z procesorem M3. jesteście ciekawi jak wypadł na tle swojego poprzednika? iMac

Six Colors, z kolei, zwraca uwagę na fakt, że iMac nie przeszedł żadnych zmian konstrukcyjnych od ponad dwóch lat, krytykując brak regulowanej wysokości stojaka i funkcjonalności pozwalającej na używanie iMaca jako zewnętrznego monitora. Jednakże podkreślają, że iMac M3 prezentuje większy postęp wydajnościowy względem M2 niż M2 w stosunku do M1, szczególnie w kategorii grafiki.

Podsumowując, nowy iMac z procesorem M3 otrzymuje pozytywne recenzje, chociaż podnosi się kwestie takie jak ograniczenia dla graczy i brak większych zmian w designie. Wydaje się, że iMac M3 będzie satysfakcjonującym zakupem dla użytkowników domowych, studentów i profesjonalistów, którzy nie wymagają ekstremalnych mocy obliczeniowych czy specjalistycznych funkcji graficznych, ale cenią sobie solidną wydajność i stylowy design.

Poniżej mamy jeszcze dwa was dwa filmiki na których możecie zobaczyć nowy komputer z bliska.

Co sądzicie o nowym iMac? Dajcie znać w komentarzach.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 152

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top