klawiatura

Pisz szybciej: 5 skrótów klawiaturowych iPhone, które musisz znać!

W dzisiejszym wpisie przedstawimy wam 5 skrótów klawiaturowych na iPhone. które znacznie ułatwią wam pisanie. Zobacz czy znasz je wszystkie!

Chociaż wielu użytkowników komputerów z rutyną sięga po skróty klawiaturowe, które przyspieszają i uprzyjemniają pracę, to w kontekście korzystania z iPhone’a często zapominamy o ich istnieniu. Wydajność składania tekstów na naszych smartfonach można jednak znacznie poprawić, wykorzystując dostępne w systemach operacyjnych iOS i iPadOS skróty. Choć nie są one tożsame z tymi, które znamy z fizycznych klawiatur – naciskanie kilku klawiszy jednocześnie – to mają swoje odpowiedniki, które przypominają gesty, czy też długie naciśnięcie określonego klawisza.

Oto 5 skrótów, które znacznie przyspieszą pisanie na iPhone.

Podwójne naciśnięcie spacji

Jest to niezwykle prosty, a jednocześnie efektywny skrót. Kiedy skończysz zdanie i chcesz szybko wprowadzić kropkę oraz spację, wystarczy dwukrotnie dotknąć klawisz spacji. Ta funkcja działa nie tylko w natywnych aplikacjach Apple, ale także w większości programów innych firm.

Końcówki domen

Kiedy wpisujesz adres email lub odwołujesz się do konkretnej strony internetowej, szybki dostęp do rozszerzeń domen jest niezwykle przydatny. Na klawiaturze iPhone’a, jeśli przytrzymasz klawisz z kropką, zobaczysz listę dostępnych końcówek domen, z których łatwo wybierzesz odpowiednią.

Szybki dostęp do liczb i symboli

Chociaż klawisz “123” na klawiaturze iPhone’a otwiera dostęp do liczb i symboli, wprowadzanie tych elementów i powrót do klawiatury literowej może zająć więcej czasu, niż byśmy chcieli. Sposobem na to jest długie naciśnięcie klawisza “123”, przeciągnięcie palca do żądanego symbolu lub cyfry, a potem zwolnienie – klawiatura automatycznie wróci do standardowego widoku.

Szybki dostęp do alternatyw liter i symboli

Kiedy na klawiaturze iPhone’a przytrzymasz klawisz z wybraną literą, pojawiają się alternatywne wersje tej litery – na przykład z akcentami. Podobnie jest z symbolami. Jeśli chcesz zacząć pisać wielkimi literami, dwukrotne naciśnięcie klawisza Shift przełącza klawiaturę na duże litery.

Szybkie cofanie

Choć technicznie to nie jest skrót klawiaturowy, ta funkcja jest nierozerwalnie związana z pisaniem na iPhone. Jeśli napisałeś coś, co chcesz szybko usunąć, wystarczy mocno potrząsnąć telefonem. Pojawi się okienko z pytaniem, czy chcesz cofnąć ostatnią czynność.

Pamiętaj, że korzystanie ze skrótów to nie tylko szybkość, ale także komfort pisania. Warto więc poświęcić chwilę na zapoznanie się z nimi, a następnie na ich wykorzystanie w praktyce.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 159

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top