ios16.6 1

iOS 16.6 wprowadza weryfikację klucza kontaktowego iMessage

iOS 16.6 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Apple, która oprócz poprawek błędów przynosi weryfikację klucza kontaktowego iMessage. Co to i jak działa?

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage to innowacja, choć wciąż jest w fazie beta i nie jest w pełni aktywna, zwiastuje znaczne zwiększenie bezpieczeństwa komunikacji użytkowników.

Przyjrzyjmy się bliżej co to takiego i jak działa nowość

Weryfikację klucza kontaktowego iMessage w iOS 16.6

iOS 16.6 wprowadza weryfikację klucza kontaktowego iMessage ciekawostki weryfikacja klucza kontaktowego, użytkownicy, System operacyjny, serwery w chmurze, komunikacja, iPhone, ios 16.6 release date, ios 16.6 features, iOS 16.6 co nowego, ios 16.6 beta profile, ios 16.6 beta download, ios 16.6 beta 1, iOS 16.6, iOS, iMessage Contact Key Verification, iMessage, FaceTime, ChatGPT Apple, bezpieczenstwo  iOS 16.6 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Apple, która oprócz poprawek błędów przynosi weryfikację klucza kontaktowego iMessage. Co to i jak działa? imessage

Na początku warto dodać, że w chwili obecnej wybór tej opcji nie uruchamia jeszcze żadnych konkretnych funkcji, co sugeruje, że może wymagać dodatkowych ustawień, takich jak klucze bezpieczeństwa, lub że jej implementacja nie została jeszcze ukończona. To jednak jest tylko kwestią czasu, gdy funkcja zostanie w pełni uruchomiona.

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage została zaprojektowana z myślą o szczególnych grupach użytkowników, które mogą być narażone na “niezwykłe zagrożenia cyfrowe“. Mowa tu przede wszystkim o dziennikarzach, działaczach praw człowieka czy urzędnikach państwowych. Taki klucz kontaktowy pozwoli im na dodatkowe upewnienie się, czy wysyłają wiadomości do tych osób, do których naprawdę chcą to zrobić.

Dzięki tej funkcji, jeżeli rozmowa jest prowadzona między użytkownikami, którzy mają włączoną weryfikację klucza kontaktowego iMessage, zostaną oni ostrzeżeni, gdyby do jakiegokolwiek ataku doszło. To ważna ochrona przed potencjalnym przechwytywaniem rozmów przez osoby trzecie, które mogłyby włamać się do serwerów w chmurze i uzyskać dostęp do urządzeń użytkowników.

Na poparcie tej dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, użytkownicy iMessage Contact Key Verification mają możliwość porównania kodu weryfikacyjnego kontaktu osobiście, na FaceTime lub przez inne bezpieczne połączenie. To pozwala na jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie komunikacji.

Apple zapewniło, że weryfikacja klucza kontaktowego iMessage będzie dostępna na iPhone’ach i innych urządzeniach Apple w 2023 roku, co czyni ją jednym z najbardziej oczekiwanych dodatków do iOS 16. Funkcja ta została początkowo ogłoszona wraz z kluczami bezpieczeństwa dla Apple ID, które są już dostępne od wersji iOS 16.3. Te dwie funkcje razem znacznie podnoszą poziom bezpieczeństwa komunikacji, co jest priorytetem dla firmy Apple.

Więcej na temat najnowszej wersji systemu dowiecie się z poniższego filmu, którego autorem jest zolotech.

Oczywiście, gry tylko nowe systemy zostaną wydane damy wam znać.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 212

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top