Procesor Apple M2 Max

Procesor Apple M2 Max w nowym teście Geekbench

Procesor Apple M2 Max pojawił się w nowym teście Geekbench. O ile nowy czip Apple jest szybszy od poprzednika, czyli Apple M2? Odpowiadamy!

Kilka dni temu udostępniono rzekomy benchmark niewydanego jeszcze procesora Aplpe M2 Max, który ujawnił jedynie niewielką poprawę wydajności względem poprzedniego układu M1 Max. Dziś w sieci pojawił się nowy test tego samego układu, ale tym razem poprawa wydajności jest znacznie bardziej zauważalna.

Nowy test został również przeprowadzony na komputerze zidentyfikowanym jako “Mac14.6“, co naszym zdaniem może odpowiadać nowemu modelowi iMaca. Procesor nadal posiada 12 rdzeni, a jego częstotliwość wynosi 3,68 GHz zamiast dotychczasowych 3,54 GHz. Dodatkowo urządzenie wykorzystane w testach wyposażone jest w imponujące 96 GB pamięci RAM.

Wyniki benchmarku, wykonanego za pomocą Geekbench 5, pokazują wynik jednordzeniowy 2027 i wielordzeniowy 14888. Wcześniej odnotowano wynik jednordzeniowy 1853 i wielordzeniowy 13855.

Procesor Apple M2 Max w Geekbench

Procesor Apple M2 Max w nowym teście Geekbench ciekawostki apple m2 max specs, apple m2 max release date, apple m2 max ram, apple m2 max pro, apple m2 max performance, apple m2 max chip, apple m2 max benchmark, apple m2 max  Procesor Apple M2 Max pojawił się w nowym teście Geekbench. O ile nowy czip Apple jest szybszy od poprzednika, czyli Apple M2? Odpowiadamy! AppleM2Max

Na razie możemy porównać wyniki Geekbench tylko z układem M1 Max, który zasila Mac Studio. Z 10-rdzeniowym procesorem i częstotliwością odświeżania 3,2 GHz, ten ostatni osiąga wynik jednordzeniowy 1746 i wielordzeniowy 12154.

W porównaniu do M1 Max poprawa wydajności wynosi więc 22 procent w trybie wielordzeniowym, podczas gdy w pierwszym teście, który pojawił się w zeszłym tygodniu, poprawa wynosiła około 14 procent.

Warto zauważyć, że podstawowy układ M2, który zasila MacBooka Air z 2022 roku i najnowszego iPada Pro, jest tylko o 11 procent szybszy od M1, więc nie będzie zaskoczeniem, jeśli M2 Max nie zaoferuje ogromnego wzrostu wydajności w stosunku do swojego poprzednika, gdy trafi na rynek.

Kiedy pojawią się nowe Maki?

Apple podobno planuje wprowadzić kilka nowych Maców w 2023 roku. Chodzi o nowe 14- i 16-calowe MacBooki Pro, Mac Studio lub iMac, długo oczekiwany Apple Silicon Mac Pro oraz Mac mini.

Co sądzicie o tym teście? Jakie jest Wasze zdanie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top