Krzysiek Borek20.01.2018
Samsung pracuje nad zespoleniem czytnika linii papilarnych i przedniego aparatu z wyświetlaczem

Vivo jako pierwsze zdecydowało się na wprowadzenie czytnika linii papilarnych zespolonego razem z wyświetlaczem.

Dzięki temu mało znany producent pokazał, że przodownictwo we wprowadzaniu nowości nie musi leżeć jedynie w gestii Samsunga, Apple, Huawei i reszty bardziej renomowanych producentów.

Mam wrażenie, że wymienieni producenci pracują nad podobnym zastosowaniem czytnika linii papilarnych. Na szczęście Samsung zdecyduje się pójść o krok dalej, poza czytnikiem Koreańczycy zamierzają zespolić z wyświetlaczem przedni aparat.

Obecny lider rynku mobilnego zdecydował się na taki krok, ponieważ nie chce, żeby w jego flagowych produktach pojawiło się wcięcie znane z iPhone’a X. W praktyce oznacza to, że przedni aparat i obecne obok niego czujniki również zostaną na stałe połączone z ekranem.

Samsung wyjaśnił, że wcięcia na przedni aparat i czujniki będą wykonane bezpośrednio w wyświetlaczu. Łatwo o tym mówić, ale ciężej będzie to wykonać. Jednak mam nadzieję, że inżynierzy Koreańskiego potentata dopracują swoje rozwiązanie. Z drugiej strony ekran urządzenia, które widnieje w dokumentach patentowych zajmuje prawie 100% powierzchni.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek