Krzysiek Borek28.02.2018
Sony zaprezentowało bezprzewodowe słuchawki Xperia Ear Duo

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie Japończycy zaprezentowali nie tylko nowe smartfony, ponieważ jedną z nowości są bezprzewodowe słuchawki Xperia Ear Duo.

Nie dziwię się, że Sony pokazało je na targach, w końcu Xperia XZ2 i XZ2 Compact nie mają tradycyjnego złącza słuchawkowego.

Prototyp Xperia Ear Duo pojawił się pierwszy raz na początku roku podczas CES w Las Vegas, cena słuchawek jest wysoka, ponieważ mają kosztować aż 280$ i pojawią się na półkach sklepowych w maju tego roku.

Xperia Ear Duo ma wiele gestów podobnych do AirPods, więc użytkownik spokojnie obsłuży zmianę utworów i regulację głośności. To nie wszystko, ponieważ słuchawki rozpoznają kiwanie głową, co może przydać się podczas odbierania połączeń.

Słuchawki są kompatybilne z iOS i Androidem, wspierają również Siri i Asystenta Google. Można je wywołać jednym naciśnięciem przycisku. Dzięki nim możemy z łatwością szukać ulubionych utworów lub nakazać asystentom odczytywanie wiadomości.

Jedną z większych wad słuchawek może być żywotność baterii, jedno ładowanie odpowiada czterem godzinom użytkowania. Na szczęście w zestawie jest stacja ładująca, zapewniająca dodatkowe 3 godziny użytkowania. W momencie rynkowego debiutu słuchawki będą dostępne w dwóch kolorach (białym i złotym). Mam nadzieję, że na Androidzie będą wspierać LDAC.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek