bateria

Ta bateria sprawi, że nasze smartfony będą działać 5 dni na jednym ładowaniu

Naukowcy z Uniwersytetu Monash stworzyli, jak twierdzą, najbardziej wydajną baterię litowo-siarkową. Bateria została zaprezentowana na CES 2020.

Jedna taka bateria wystarczy, aby smartfon działał bez ładowania przez 5 dni. Samochody elektryczne z nowymi akumulatorami będą mogły przejechać ponad 1000 km na jednym ładowaniu.

Ta bateria sprawi, że nasze smartfony będą działać 5 dni na jednym ładowaniu polecane, ciekawostki litowo-siarkowa, CES2020, bateria  Naukowcy z Uniwersytetu Monash stworzyli, jak twierdzą, najbardziej wydajną baterię litowo-siarkową. Bateria została zaprezentowana na CES 2020. bateria 1

Naukowcy wzięli za podstawę akumulatory litowo-jonowe i udoskonalili konstrukcję katod siarkowych, aby mogły wytrzymać duże obciążenia bez utraty pojemności.

Jeden z producentów paneli słonecznych w Australii zacznie stosować nowy typ baterii już w tym roku. Naukowcy planują również przetestować je w pojazdach elektrycznych.

Niestety premiera baterii w smartfonach i innych urządzeniach z podobnymi bateriami nie jest jeszcze znana. Zanim to nastąpi, naukowcy będą musieli sfinalizować projekt, przeprowadzić dodatkowe testy, a także ustalić masową produkcję. Czekamy!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top