Ta „magiczna” sztuczka pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć między iPhone, iPad i Mac poradniki, ciekawostki przesyłanie zdjęć między urządzeniami Apple, przesyłanie zdjęć między iPhone, przesyłanie zdjęć między iPad, jak szybko przeslac zdjecie z iphone do ipad, jak szybko przeslac zdjecia pomiedzy iphone  Wygląda to niemal jak "magiczna sztuczka", ale w rzeczywistości jest to przydatna funkcja umożliwiająca błyskawiczne przesyłanie zdjęć między urządzeniami Apple. przesyl 1 1300x700

Ta „magiczna” sztuczka pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć między iPhone, iPad i Mac

Wygląda to niemal jak “magiczna sztuczka”, ale w rzeczywistości jest to przydatna funkcja umożliwiająca błyskawiczne przesyłanie zdjęć między urządzeniami Apple.

Synchronizacja iCloud jest automatyczna, ale czasami trwa kilka minut, zanim nowe obrazy zostaną zaktualizowane między telefonem iPhone, iPadem i/lub komputerem Mac. Z drugiej strony, AirDrop jest bardzo wygodną funkcją, ale wymaga kilku kroków, aby przesłać jeden lub więcej obrazów. Nie wszyscy wiedzą, że istnieje trzecia alternatywa, którą można by wręcz nazwać “magiczną”, zwłaszcza jeśli zdjęcie ma być wykorzystane w określonej aplikacji.

Za pomocą gestu “trzech palców” możesz błyskawicznie przesłać zdjęcie między dwoma urządzeniami Apple podłączonymi do tego samego konta iCloud. Ta mało znana sztuczka została zaprezentowana przez Michaela Tobina na TikTok i Twitterze i szybko stała się “hitem”.

Funkcja ta wykorzystuje Uniwersalny schowek i kombinację gestów między telefonem iPhone, iPadem i komputerem Mac, bez konieczności korzystania z AirDrop lub oczekiwania na synchronizację zdjęć przez iCloud. Nawiasem mówiąc, funkcja ta jest aktywna od 2019 r., ale nie wszyscy o niej wiedzieli.

Jak błyskawicznie udostępniać zdjęcia między telefonem iPhone, iPadem i komputerem Mac

Ta „magiczna” sztuczka pozwala na szybkie przesyłanie zdjęć między iPhone, iPad i Mac poradniki, ciekawostki przesyłanie zdjęć między urządzeniami Apple, przesyłanie zdjęć między iPhone, przesyłanie zdjęć między iPad, jak szybko przeslac zdjecie z iphone do ipad, jak szybko przeslac zdjecia pomiedzy iphone  Wygląda to niemal jak "magiczna sztuczka", ale w rzeczywistości jest to przydatna funkcja umożliwiająca błyskawiczne przesyłanie zdjęć między urządzeniami Apple. 1@2x 4

Ta funkcja umożliwia szybkie kopiowanie i wklejanie zdjęć do takich aplikacji jak Wiadomości, Notatki, Pages, poczta e-mail itd. w urządzeniach Apple, które znajdują się blisko siebie.

Po pierwsze, upewnij się, że w telefonie iPhone, iPadzie i/lub komputerze Mac włączona jest funkcja Handoff. Na komputerze Mac przejdź do Preferencje systemowe – Ogólne i włącz opcję Zezwalaj na przenoszenie. W telefonie iPhone/iPadzie przejdź do pozycji Ustawienia – Ogólne – AirPlay/Handoff i sprawdź, czy funkcja Handoff jest włączona.

Przed kontynuowaniem upewnij się, że Wi-Fi i Bluetooth są aktywne na obu urządzeniach, i pamiętaj, że działa to tylko wtedy, gdy oba urządzenia są podłączone do tego samego Apple ID.

  • Na iPhone lub iPad przesuń po zdjęciu trzema palcami do środka, a u góry ekranu pojawi się napis “Kopiuj”. Kopiowanie zdjęć nie działa na gładziku na komputerze Mac lub iPadzie, ale można użyć skrótu klawiaturowego command + c.
  • Na urządzeniu, na którym chcesz udostępnić zdjęcie, przesuń trzema palcami na zewnątrz, aby natychmiast wkleić je do pola tekstowego w takich aplikacjach, jak Wiadomości, Notatki, poczta e-mail i inne. Gest “wklej” działa także na gładziku komputera Mac, ale nie na gładziku iPada (w takim przypadku musiałbym wykonać ten gest na ekranie dotykowym).

I co Wy na to? znaliście tę sztuczkę?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry