faceid

Twórca Multitouch, Touch ID i Face ID odchodzi z Apple

Steve Hotelling, wiceprezes Apple odpowiedzialny za rozwój wielu kluczowych technologii (Multitouch, Touch ID i Face ID) postanowił odejść z firmy.

Decyzja ta nie została oficjalnie ogłoszona przez Apple. Hotelling jest twórcą takich innowacji jak technologia Multitouch dla pierwszego iPhone’a, a także Touch ID i Face ID. Jego praca obejmowała również rozwój innych ważnych technologii dla iPhone’a, iPada, Apple Watch i Vision Pro.

Twórca Multitouch, Touch ID i Face ID odchodzi z Apple ciekawostki Touch ID, technologie dotykowe, sukces produktów, Steve Hotelling, rozwój technologii, rozszerzona rzeczywistość, rozpoznawanie głębi, pracownicy Apple, odejście, Multitouch, interfejs, innowacje, face ID, czujniki zdrowotne, Apple  Steve Hotelling, wiceprezes Apple odpowiedzialny za rozwój wielu kluczowych technologii (Multitouch, Touch ID i Face ID) postanowił odejść z firmy.  faceID

Kariera Steve’a Hotellinga w Apple

Steve Hotelling przez wiele lat pracował w Apple, rozwijając technologie, które stały się kluczowymi elementami produktów marki. Jego nazwisko pojawiło się w setkach patentów, a nawet jako twórca Touch ID. Przez dwadzieścia lat pracy w firmie reprezentował Apple w wielu procesach sądowych. Był ważnym uczestnikiem sprawy przeciwko Samsungowi oraz kluczowym świadkiem w procesie z firmą Masimo.

Jego praca nie ograniczała się tylko do rozwoju technologii dotykowych. Hotelling był również odpowiedzialny za zespół deweloperów zajmujących się kamerami i specjalnymi czujnikami. Pracował nad technologiami rozpoznawania głębi dla rozszerzonej rzeczywistości, jak również nad komponentami taktycznej odpowiedzi i wyświetlaczami ProMotion o częstotliwości 120 Hz.

Odejście Steve’a Hotellinga

Przyczyny odejścia Steve’a Hotellinga z Apple są nieznane. Jego obowiązki zostały teraz podzielone pomiędzy kilku innych pracowników. Pomimo braku oficjalnego komunikatu ze strony Apple, odejście Hotellinga zostało potwierdzone przez osoby z wiedzą na ten temat. Jego odejście pozostawił luki w zespołach odpowiedzialnych za rozwój technologii dotykowych, czujników zdrowotnych oraz interfejsu Face ID.

Reakcje pracowników Apple

Pracownicy Apple pozytywnie wypowiadają się o Steve’u Hotellingu. Jeden z nich stwierdził, że był on “jedynym największym napędem innowacji” w produktach firmy. Jego odejście zostawiło po sobie pustkę i będzie wyzwaniem dla innych pracowników, którzy teraz będą musieli kontynuować jego pracę i rozwijać technologie, które są nieodłączną częścią produktów Apple.

Wnioski

Odejście Steve’a Hotellinga z Apple to utrata dla firmy, która traci jednego ze swoich najważniejszych twórców technologii. Jego praca nad rozwojem Multitouch, Touch ID i Face ID była kluczowa dla sukcesu produktów Apple. Teraz należy czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Apple oraz na informacje dotyczące dalszego rozwoju tych technologii.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 154

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top