applewatchultra2

watchOS 10.1 naprawia błąd związany z pogodą w Apple Watch

Aktualizacja watchOS 10.1 przynosi rozwiązanie dla istniejącego problemu związanego z wyświetlaniem informacji pogodowych na Apple Watch.

Kwestia ta była zgłaszana przez użytkowników od września i dotyczyła niedziałających komplikacji pogodowych na tarczach zegarka. Nawiasem mówiąc, sama aplikacja Pogoda funkcjonowała prawidłowo, co dodatkowo komplikowało sytuację.

Apple oficjalnie zarekomendowało aktualizację systemu do wersji watchOS 10.1 dla wszystkich posiadaczy Apple Watch, którzy doświadczali trudności z komplikacjami pogodowymi. Zgodnie z komunikatem firmy, po przeprowadzeniu tej aktualizacji problem powinien zostać rozwiązany.

watchOS 10.1 naprawia błąd związany z pogodą w Apple Watch ciekawostki watchOS 10.1, błąd z aplikacja pogoda, Apple Watch  Aktualizacja watchOS 10.1 przynosi rozwiązanie dla istniejącego problemu związanego z wyświetlaniem informacji pogodowych na Apple Watch. pogoda 1

Ciekawym elementem jest fakt, że dla tych, u których problem nadal będzie występował po aktualizacji, Apple sugeruje wykonanie kilku dodatkowych kroków związanych z ustawieniami lokalizacji na powiązanym iPhone. Można to zrobić, otwierając na iPhone aplikację Ustawienia, a następnie przechodząc do zakładki “Prywatność i bezpieczeństwo”, skąd można dostać się do “Usług lokalizacyjnych. Następnie, wystarczy wybrać “Pogoda” i na chwilę wyłączyć dostęp do lokalizacji, aby potem go ponownie włączyć. W ten sposób resetujemy ustawienia lokalizacji dla tej konkretnej aplikacji, co według Apple powinno pomóc.

Jeżeli to nie przyniesie spodziewanych efektów, kolejnym etapem jest bardziej radykalne podejście do problemu. Firma radzi otworzyć na iPhone aplikację “Ustawienia”, następnie przejść do “Ogólne”, skąd można przenieść się do sekcji “Przenieś lub Wymaż iPhone’a”. Ostatnią opcją jest “Resetuj lokalizację i prywatność”, po której wykonaniu konieczne jest wprowadzenie hasła i zatwierdzenie resetu.

Warto zauważyć, że już wcześniejsza aktualizacja oprogramowania watchOS, oznaczona numerem 10.0.2, była przedstawiana jako rozwiązanie tego problemu. Niektórzy użytkownicy zgłaszali wówczas, że komplikacje pogodowe zaczęły działać poprawnie, jednak z czasem problem powrócił. Ostateczne rozwiązanie w postaci watchOS 10.1 powinno zatem zakończyć te trudności.

Jak zatem widzicie aktualizacja watchOS 10.1 stanowi istotne wyjście z sytuacji, w której komplikacje pogodowe na Apple Watchu nie funkcjonowały jak należy. Jeżeli ktoś nadal będzie doświadczał problemów po jej zainstalowaniu, istnieją dodatkowe kroki, które można podjąć, aby zidentyfikować i rozwiązać usterkę.

Czy ktoś z was miał podobny problem? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 156

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top