ipados16 1

WebKit sugerują poważne zmiany w iPadOS 16

Najnowsze zmiany w WebKit sugerują ważne zmiany, które mogą pojawić się wraz z systemem iPadOS 16. O co chodzi?

Dla niewtajemniczonych WebKit to silnik, który obsługuje Safari i inne przeglądarki internetowe. Ponieważ jest to silnik typu open source, jego kod jest jawny i każdy może uzyskać do niego dostęp w serwisie GitHub.

Jak po raz pierwszy zauważył Steve Troughton-Smith, ostatnie dodatki do infrastruktury WebKit w serwisie GitHub wskazują na wsparcie dla nowego trybu wielozadaniowości, który umożliwiłby użytkownikom swobodną zmianę rozmiaru okien w systemie iPadOS. Wygląda na to, że iPadOS 16 będzie miał nowy systemowy przełącznik umożliwiający włączenie tej funkcji w trybie wielozadaniowym.

WebKit sugerują poważne zmiany w iPadOS 16 ciekawostki ipados 16  Najnowsze zmiany w WebKit sugerują ważne zmiany, które mogą pojawić się wraz z systemem iPadOS 16. O co chodzi? webkit ipados

Najwyraźniej trybem tym można zarządzać w trakcie użytkowania, co daje użytkownikowi większą swobodę, gdy musi (lub nie musi) zmienić rozmiar okien otwartych aplikacji na iPadzie. Po powrocie do trybu normalnego okna wrócą na swoje miejsce obok siebie lub zostaną zamknięte.

W tej chwili nie ma żadnych dalszych szczegółów, ale możliwość zmiany rozmiaru okien na iPadzie w sposób bardzo podobny do tego jak w systemach Windows i macOS, byłaby naprawdę miłym krokiem naprzód.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry