Wydano pierwszą wersję systemu Linux dla Mac z czipem M1 ciekawostki linux na maca z procesorem M1, linux na mac z m1  Dobra wiadomość dla fanów Linuxa. Wydano pierwszą wersję alfa systemu operacyjnego Asahi Linux dla komputerów Mac z M1. linux mac 1300x700

Wydano pierwszą wersję systemu Linux dla Mac z czipem M1

Dobra wiadomość dla fanów Linuxa. Wydano pierwszą wersję alfa systemu operacyjnego Asahi Linux dla komputerów Mac z M1.

Można go zainstalować na osobnej partycji na dysku twardym. Gdy komputer jest włączony, użytkownicy będą mogli wybrać system do uruchomienia. Asahi Linux nie może pozostać jedynym systemem, ponieważ programiści nie dodali jeszcze możliwości instalacji macOS przez Linuksa.

Wydano pierwszą wersję systemu Linux dla Mac z czipem M1 ciekawostki linux na maca z procesorem M1, linux na mac z m1  Dobra wiadomość dla fanów Linuxa. Wydano pierwszą wersję alfa systemu operacyjnego Asahi Linux dla komputerów Mac z M1. linux 1

Nie możesz rów również zainstalować Linuxa na zewnętrznym dysku twardym. Dzieje się tak, ponieważ komputery Mac z Apple Silicon nie obsługują uruchamiania z zewnętrznego dysku USB.

Linux jest kompatybilny ze wszystkimi komputerami Mac z procesorami M1, M1 Pro i M1 Max z wyjątkiem Mac Studio i M1 Ultra. Zaleca się instalowanie go tylko przez doświadczonych użytkowników, ponieważ system ma dużo błędów i nie wszystkie komponenty działają.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top