CarPlay

Z iOS 16 możesz płacić za paliwo bezpośrednio z CarPlay

Wśród nowości CarPlay spodziewanych wraz z iOS 16 będzie możliwość płacenia za tankowanie bezpośrednio z samochodu.

Jak donosi Reuters, niektóre sieci stacji benzynowych już przygotowują się do skorzystania z tej funkcji CarPlay i pozwalają klientom płacić za paliwo bezpośrednio z samochodu.

Będzie to wymagało specjalnych aplikacji, nad którymi pracuje już kilku deweloperów. HF Sinclair, na przykład, posiada 1600 stacji benzynowych w USA i twierdzi, że będzie korzystać z tej nowej technologii do końca roku: “Nasi klienci będą mogli nawigować do stacji Sinclair i kupować paliwo z ekranu nawigacji swojego pojazdu”.

Z iOS 16 możesz płacić za paliwo bezpośrednio z CarPlay ciekawostki iOS 16, CarPlay  Wśród nowości CarPlay spodziewanych wraz z iOS 16 będzie możliwość płacenia za tankowanie bezpośrednio z samochodu. carplay ios 15

W praktyce użytkownik otworzy aplikację stacji benzynowej bezpośrednio z CarPlay, wyliczy kwotę do zapłaty i jednym przyciskiem będzie mógł sfinalizować płatność za pomocą Apple Pay lub karty kredytowej/debetowej powiązanej w aplikacji. Rozpowszechnienie usługi będzie zależało od poszczególnych sieci stacji benzynowych.

Nowe API CarPlay pozwoli również deweloperom na tworzenie aplikacji, które pomogą kierowcom w różnych zadaniach, takich jak sprawdzanie opłat drogowych, rejestrowanie przebiegu do pracy i obliczanie związanych z tym wydatków itd.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top