Krzysiek Borek17.09.2015
AltKeyboard 2 kompatybilny z iOS 8.x.x

AltKeyboard 2 od dłuższego czasu jest dostępny dla iGadżetów z Jailbreak i pozwala na poszerzenie funkcjonalności systemowej klawiatury w iOS. Jednakże ostatnio wtyczka kompatybilna była tylko i wyłącznie z iOS 7, jeżeli korzystaliście z niej wcześniej i przypadła wam do gustu, to mam dla was dobrą wiadomość. Ostatnia aktualizacja wprowadziła kompatybilność z iOS 8, wliczając w to wersję 8.4.

Korzystaliście z tej wtyczki? Podobno pozwala ona na sprawniejsze wpisywanie znaków, których nie ma w alfabecie, a także łatwiejsze przełączanie między wielkimi i małymi znakami. Po instalacji można zauważyć, że dodatkowe klawisze widnieją nad standardowymi.

Przesunięcie w górę wywołuje menu kontekstowe ze znakami specjalnymi, a przesuwając w dół zyskujemy dostęp do zmiany rozmiaru znaków. Oznacza to, że nie musimy już przyciskać Shiftu, aby zmienić ich rozmiar, to samo tyczy się klawiatury numerycznej.

To nie jedyne funkcje rozszerzenia, Shift,spacja, enter i backspace mają własne dodatki, po dłuższym przytrzymaniu każdego z przycisków klawiatury ekranowej. Za przykład może posłużyć dłuższe przytrzymanie spacji, wywołujące kopiuj — wytnij – wklej.

Chcecie sprawdzić, jak działa AltKeyboard 2? Warto zapoznać się z materiałem wideo poniżej.

Rozszerzenie pobierzecie z repozytorium Big Boss w cenie 2,99$, jeżeli posiadacie poprzednią wersję, to aktualizacja do najnowszej będzie darmowa.

Źródło: http://www.iphonehacks.com/2015/09/altkeyboard-2-keyboard-tweak-is-compatible-with-ios-8.html
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek