A.15.01.2014
Amazon zaczął rekrutować w Polsce pracowników

Amazon do Polski miał wejść już kilka lat temu. Niestety, jak wiemy – tak się nie stało. Głównym powodem tak wielkiego oczekiwania na Amazona w Polsce jest nadzieja na współpracę polskich wydawców z Kindle Store. W ostatnim czasie rynek ebooków w Polsce bardzo urósł i jedynie czego nam brakuje to możliwości kupowania polskich książek po konkurencyjnych cenach, bezpośrednio z czytnika Kindle.

Magazyny Amazona w Polsce

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że Amazon planuje zbudować w Polsce swoje magazyny: dwa pod Wrocławiem, które mają zacząć działać w sierpniu tego roku oraz jedno koło Poznania. Każde z nich będzie miało prawie 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a zatrudnienie w nich ma znaleźć aż 6 tysięcy pracowników. Nie oznacza to tym samym uruchomienia usług tej firmy dla Polaków. Podobna sytuacja jest z Apple w Czechach, gdzie firma posiada swoje magazyny, a Czesi nie mają ani jednego Apple Store. Bądźmy jednak pozytywnej myśli.

Amazon szuka pracowników

Amazon na swojej stronie internetowej napisał, że szuka pracowników produkcyjnych, którzy będą odpowiedzialni za przyjęcie towaru, magazynowanie czy pakowanie. Potrzebni są także liderzy zespołów i kierownicy, informatycy, a także kadra inżynierska. Kandydaci do pracy powinni cechować się inicjatywą własną, ambicją oraz pasją do realizacji potrzeb klienta w zakresie zakupów online na najwyższym poziomie.

Chętni mogą swoje aplikacje wysyłać na adres careers-in-poland@amazon.lu.

Źródło: RMF24
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@