Michał13.12.2013
Czy tak będzie wyglądać system OS X 11 ?

W sieci pojawiają się raz po raz, od kiedy światło dziennie ujrzało iOS 7, przeróżne projekty nowego wyglądu systemu przeznaczonego na komputery z logiem nadgryzionego jabłka, czyli OS X. Jedne jak to bywa gorsze, inne lesze. Łączą je oczywiście białe motywy, przezroczystości i nowy wygląd standardowych programów i samego systemu.
1
Tym razem projekt jest wyjątkowo udany, hejterzy mogą sobie pisać, że jest to przeróbka windows vista i jego przezroczystości, ale niestety, jest to zupełnie inna półka jakościowa. System tutaj wygląda po prostu pięknie. Lekko, delikatnie, aż się chce na nim pracować.
2
Ciekaw jestem, czy Apple posunie się do tak drastycznego odświeżenia interfejsu OSX, który przecież zostaje praktycznie taki sam od wielu już lat. Wiązało by się to na pewno z koniecznością rozwiązania wielu problemów, jak np co zrobić z tłem, gdy pod oknem jest inna aplikacja. Jak zrobić, żeby wszystko było czytelne i dalej miłe dla oka.
3

Wierzę jednak, że Apple sobie poradzi i stworzy nam nowy OSX, jak nie od razu, to stopniowo, lub z możliwością przełączenia się na poprzedni.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
  • Bartosz Kusy

    Mega łądny! Niech tak wygląda!

  • Marcin Ożóg

    Już się nie mogę doczekać takiego wyglądu.

  • Zmiana wyglądu OSX to tylko kwestia czasu, w końcu już jedno drastycznie zmienili. Ten „koncept” mi się podoba. To mogłoby tak wyglądać

  • Wygląd to jedno, wydajność i wsteczna kompatybilność to drugie. Ja jednak jestem zwolennikiem wydajności. System to tylko platforma na której działają inne programy. Bardzo rzadko oglądam pulpit. Częściej widzę interfejs Aperture (kiedy go wreszcie odświeżą?). Więc jeśli zmiana interfejsu przyniesie bark wsparcia dla komputerów sprzed 2-3 lat mówię nie. OSX 10.9 działa na iMaćku z 2007. Pytanie czy nowy OSX (wyglądający jak wyżej) będzie działał na kompie z 2010 czy nawet 2011? Wątpię.