A.06.12.2013
Film na dziś – Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Film opowiada o Oskarze, który nie może pogodzić się ze śmiercią ojca w zamachu na WTC. Chłopiec postanawia odnaleźć zamek, do którego posiada pozostawiony przez niego klucz. Konstrukcja tej fabuły jest mistrzowska, bo trzeba spojrzeć „poza to, co widać”. Podpowiem Wam. Tu wcale nie chodzi o ten klucz.

Extremely Loud & Incredibly Close to film, który w 2012r nominowany został do Oscara za „Najlepszy film Scott Rudin” oraz „Najlepszy aktor drugoplanowy Max von Sydow”. Więc moje zachwyty nad tym filmem są w pełni uzasadnione. Prawdę mówiąc, ja dałbym temu filmowi Oscara za wszystko. Muzykę – Alexandre Desplat; Zdjęcia – Chris Menges; Główny bohater – Thomas Horn oraz Erica Rotha za scenariusz. Ten film ma u mnie ocenę 10/10. Tego typu kino kocham i ubóstwiam.

ExtremelyLoud

Gra aktorska

Jak długo patrzyliście na plakat powyżej? Ja mogę w nieskończoność. Ten młody, niesamowicie utalentowany, debiutujący aktor – Thomas Horn – zrobił praktycznie cały film. Mógłbym rzecz, że Tom Hanks, Max von Sydow i Sandra Bullock byli „tylko” pięknym dodatkiem do jego kreacji. Razem stworzyli niesamowite show, które każdy powinien obejrzeć.

Piękno, piękno i jeszcze raz piękno

Jak wspomniałem w recenzji Igrzysk Śmierci można mnie kupić zjawiskową wizualnością dzieła. Ten film to ma. Genialne, piękne i zachwycające zdjęcia, fantastyczny montaż i fenomenalna muzyka Alexandra Desplata. Czy może być lepiej? Przekonajcie się sami!

Film dostępny jest do kupienia w iTunes pod tym linkiem za 10,99€ bez polskich napisów. A wspaniałą muzykę Alexandra Desplata znajdziecie tutaj. Miłego oglądania!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@