Krystian04.02.2014
Jak zablokować iPhone po kradzieży/zgubieniu

Bardzo przykra sytuacja wiążąca się ze stratą urządzenia z reguły wartego kilka tysięcy złotych. Jak można z tym chociaż trochę walczyć?

Po pierwsze co każdy szanujący się użytkownik powinien zrobić to uruchomić funkcję Znajdź iPhone. W tym celu udajemy się do Ustawienia -> iCloud i włączamy „Znajdź iPhone”. Upewnijmy się też, że funkcja ta ma dostęp do naszej lokalizacji, zrobimy to w Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacji -> Znajdź mój iPhone – i tu powinien być włączony suwaczek.

Znajdz

Telefon zabezpieczony, bez hasła do naszego konta złodziej lub znalazca nie będzie w stanie przywrócić systemu, miejmy nadzieję, że nie wyłączy telefonu i damy radę go namierzyć lub skontaktować się nim.

Aby znaleźć telefon i wysłać wiadomość udajemy się na stronę iCloud.com i po zalogowaniu wchodzimy w zakładkę „Znajdź”. Ze środkowego menu wybieramy urządzenie i sprawdzamy gdzie jest. Możemy też je zablokować, klikając „Tryb Utraty”.

Zrzut ekranu 2014-02-04 o 00.28.15

Zostaniemy zapytani o numer kontaktowy telefonu i ewentualną wiadomość. Komunikat ten pokaże się na zablokowanym ekranie i nie da się go usunąć. Pamiętajmy jednak, aby nie podawać swojego numery, bo przecież został on razem ze zgubionym telefonem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Tomek

  ehhh…trochę to dla mnie nie zrozumiałe… bo wg cytując:

  „Zostaniemy zapytani o numer kontaktowy telefonu i ewentualną wiadomość. Komunikat ten pokaże się na zablokowanym ekranie i nie da się go usunąć. Pamiętajmy jednak, aby nie podawać swojego numery, bo przecież został on razem ze zgubionym telefonem.”

  to jaki numer mam podać??

  • tomek

   znaczy się jaki numer podać żeby się wyświetlił ten komunikat skoro ten numer mi skradziono? bo przecież nie podam do znajomego….nie logiczne to jest…komu wyświetli wtedy komunikat i jak to jest zrobione?

   • Mecenas Maciek Jasiński

    podajesz nr kontaktowy do siebi e- moze byc to nr twojej dziewczyny, mamt ojca, brata czy psa…

    a wyglada to tak

 • Filip

  Ja bym dodał że trzeba meić cały czas tryb sieci danych włączony aby cokolwiek szło zrobić