Krzysiek Borek22.09.2015
Multiplexer – wielozadaniowość na iPhone

Pomimo że nie posiadam już iPhone‚a ciągle śledzę poczynania programistów, odpowiedzialnych za rozszerzenia dostępne do pobrania z Cydii. W oko wpadł mi Multiplexer, który na nowo definiuje wielozadaniowość na smartfonach Apple.

Multiplexer posiada 6 różnych funkcji, są to: Aura, Empoleon,Mission Control,Quick Access,ReachApp i Swipe Over. Pozwólcie, że opiszę wam działanie każdej z osobna.

Aura

Odpowiedzialna za działanie w tle. Pozwala na wybranie odpowiedniego gestu dla Aktywatora dla wyboru pracy w tle dla używanej przez nas w danej chwili aplikacji. Przykładowo możemy uruchomić YouTube tak, jak zwykle, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby uruchomić aplikację w tle. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie nadal słuchać odtwarzanej przez nas muzyki, podczas gdy aplikacja działa w tle.

Empoleon

Podobny do Mirmira. Odpowiada za uruchamianie aplikacji w okienkach i zmianę ich rozmiaru. Dodatkowo możemy wybrać dla nich tryb wyświetlania, mogą być uruchomione poziomo lub w pionie. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Mission Control

Dzięki temu możemy tworzyć dodatkowe pulpity, zawierające działające na nich aplikacje. Możemy przenieść dowolną aplikację w wybrane przez nas miejsce. Jest to ciekawa funkcja, która pozwala na tworzenie pulpitów z wybranymi przez użytkownika aplikacjami.

Quick Access

Pozwala na umieszczenie aplikacji w Centrum Powiadomień. Pojawi się nowa zakładka obok Dzisiaj i Powiadomienia, po stuknięciu na nowo powstałą zakładkę uruchomimy aplikację, która jej koresponduje prosto z Centrum Powiadomień.

Reach App

To kolejne rozszerzenie składające się na całość, po dwukrotnym przyciśnięciu przycisku początek zmniejszamy interfejs i jednocześnie uruchamiamy ostatnio włączoną aplikację, możemy dowolnie regulować jej rozmiar i dodać pod nią kolejną aplikację.

Swipe Over

To interesujące rozwiązanie, przesunięcie interfejsu z prawej strony wywołuje ostatnio uruchomioną aplikację. W każdej chwili możemy zmienić rozmiar aplikacji, aby działała nawet, jako okienko. Jeżeli chcemy zmienić aplikację, musimy stuknąć i przytrzymać palec poza jej interfejsem.

Jeżeli chcecie sprawdzić, jak rozszerzenie działa w praktyce, to zapraszam do zapoznania się z materiałem „promocyjnym”Multiplexer.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Meler

  Z jakiego repa to sciągnąć ?

  • krzysiekb92

   Nie było takiej informacji na zagranicznym portalu.

  • Meler

   Połowa rzeczy mi nie działa

 • Tolu

  A czy aplikacja działa na iPadzie czyli tam gdzie będzie najbardziej użyteczna?

  • krzysiekb92

   Na iPada są inne, umożliwiające uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie.

   • Tolu

    A który wg ciebie jest najlepszy na iPada? Bo myśle o zainstalowaniu jakiegoś tweaka. Testowałeś może multify?

    • krzysiekb92

     Śmiało go ładuj. Miałem go miesiąc i nie było żadnych problemów. Nawet 4 aplikacje jednocześnie można odpalić.

     Była recenzja jako szkic,ale ostatecznie się nie pojawiła.

 • Waldemar Sinicki

  Z tego co czytam to klóci sie z innymi tweakami i dochodzi do częstych respringów. Jeśli ktoś ma w miarę czysty system na jailbreaku to myslę że warto go zainstalować.