Krzysiek Borek31.07.2015
SafeTexting – dodaj zabezpieczenia do iMessage

Podejrzewam, że większość z was codziennie używa iMessage, aby mieć kontakt ze znajomymi o rodziną. Za pośrednictwem Cydii możecie pobrać rozszerzenie SafeTexting, które rozszerza możliwości usługi o kontrolę prywatności.

Pierwsze co możemy wyłączyć, to wyświetlanie wprowadzania wiadomości przeze siebie lub innego użytkownika, zazwyczaj w oknie aplikacji pojawia się wielokropek, który wskazuje, że druga osoba rozpoczęła pisanie wiadomości. Podczas użytkowania SafeTexting osoba po drugiej stronie nie będzie wiedzieć, czy piszemy do niej wiadomość, czy nie.

Ciekawym posunięciem jest wysłanie powiadomienia, dopiero po wysłaniu kolejnej wiadomości/odpowiedzi, dopóki tego nie zrobimy użytkownik, z którym rozmawiamy nie wie, czy odczytaliśmy jego ostatnią wiadomość.

Jak zwykle, rozszerzenie ma własne ustawienia, które znajdziemy w systemowej aplikacji po instalacji. Tam skonfigurujemy wszystko, co nas interesuje, wliczając w to zatwierdzenie wysłania wiadomości i poprzednie funkcje, które zdołałem opisać powyżej.

safetex

Mało tego, możemy wł./wył. znacznik pisania wiadomości i opóźnić wysłanie wiadomości do użytkownika, z którym obecnie rozmawiamy za pośrednictwem iMessage. Deweloper zapowiada dodanie nowych funkcji wraz z kolejnymi aktualizacjami rozszerzenia. Jedna z nich pozwoli na wyświetlanie zdjęć kontaktów wewnątrz iMessage na każdym urządzeniu mobilnym Apple.

Macie zamiar wypróbować SafeTexting? Znajdziecie je w domyślnym repozytorium (BigBoss), cena rozszerzenia wynosi, aż 1$ i jest ono kompatybilne z iOS 8. Jeżeli wypróbowaliście SafeTexting, dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek