Krystian25.12.2013
Sterujemy aparatem fotograficznym z telefonu

Aparat fotograficzny w iPhone potrafi dużo, jednak nawet on nie będzie w stanie podskoczyć do dobrych aparatów z dużymi matrycami i wymiennymi obiektywami. Posiadając taką zabawkę na pewno wiecie, jakie możliwości daje. Wystarczy teraz tylko postawić statyw i np nakręcić piękny film time-lapse. Większość poważnych konstrukcji posiada odpowiednie opcje do takich rzeczy, ale czy można zrobić to wygodniej? Okazuje się, ze tak!

Z pomocą przychodzi nam magiczny kamień podłączany za pomocą Bluetooth 4.0 do iPhone oraz dedykowana do niego aplikacja. Obsługa, bo o to tu chodziło, jest bajecznie prosta. Najpierw wieszamy kamyczek na aparacie, oraz uruchamiamy w jego opcjach sterowanie za pomocą portu podczerwieni. Została tylko prostsza rzecz – włączamy aplikację na iPhone, wybieramy co chcemy fotografować i klikamy start, gotowe! Siadamy i czekamy aż aparat wykona zadanie.

a5d8d9f7cabbb3818ef705469f0d10ff_large

Oprócz najważniejszej funkcji sterowania aparatem mamy do dyspozycji kilka innych. Połączona z kamieniem aplikacja, po oddaleniu się od siebie obu urządzeń będzie nas informować alarmem – już nigdy więcej nie zostawicie aparatu samego na stole w kawiarni czy pokoju hotelowym. MaxStone, bo tak się nazywa, działa także w drugą stronę. Po skończonych zdjęciach możemy wyzwolić za jego pomocą migawkę w iPhone i dać swoje selfie na Instagram.

Projekt MaxStone aktualnie szuka dofinansowania na kickstarter.com i z tego co widzę, bez żadnego problemu je uzyska. Jeżeli się pospieszycie, za 29$ lub więcej trafi w wasze ręce specjalna wersja świąteczna, z czerwonym bokiem i śnieżno białą obudową.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Źródło: kickstarter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_