Krzysiek Borek15.10.2015
Wersja testowa f.lux kompatybilna z iOS 9

Pierwsze rozszerzenie, jakie instaluje po wykonaniu Jailbreak to f.lux, choć początkowo nie był dostępny dla iUrządzeń z iOS 9 – 9.0.2. Jednakże wczoraj wieczorem pojawiła się wersja testowa rozszerzenia, więc postanowiłem je zainstalować i sprawdzić, jak działa na najnowszej odsłonie iOS.

Wersja testowa nie jest dostępna w domyślnych repozytoriach Cydii, więc musicie dodać nowe, aby pobrać wtyczkę. Wystarczy dodać http://justgetflux.com/cydia/, a potem pobrać f.lux dla iOS 9.

flux

Obecnie wtyczka jest w fazie testów, więc mogą pojawić się błędy podczas użytkowania. Programiści pracują właśnie nad eliminacją błędu, który sprawia, że f.lux długo się uruchamia po ponownym uruchomieniu urządzenia. Pewnie niedługo pojawi się aktualizacja, która go wyeliminuje.

flux1

Jeżeli wcześniej go nie używaliście, to macie teraz szansę, rozszerzenie pozwala na zmianę barwy cieplnej, dzięki czemu wyświetlacz lepiej dopasowuje się do oświetlenia, które obecnie panuje. Ja używam f.luxa głównie podczas czytania e – booków wieczorami i jego obecność naprawdę mi pomaga, oczy mnie nie bolą tak, jak wcześniej.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Robert

  U mnie niestety aplikacja nie uruchamia się – pojawia się na ułamek sekundy czarne tło i tyle – iPad mini 2 iOS 9.0.2

 • Rob

  Żeby nie bolały oczy to trzeba używać czytników z eink lub papierowych książek.

  • SIMON

   Gdybysmy na kazda okolicznosc siegali po inne urzadzenie, istnienie smartfonow/tabletow byloby totanie nielogiczne, moglibysmy je przeciez zastapic dziesiatkami innych urzadzen, dedykowanych wygodzie i lepszemu zdrowiu. Najlepiej po prostu w ogole nie czytac, tylko kiedy przyjdzie na czytanie ochota, wyskoczyc na spacer, w specjalnie do tego przeznaczonych butach, zeby nie bolaly nogi. I stopy. No i oczywiscie kolana i lokcie, gdybysmy zechcieli pobiegac.

  • krzysiekb92

   Wolę wydać na ebooka i czytać go na iPadzie. Szkoda kasy na czytnik i papierowe wydanie.

 • SIMON

  Do tych ebook’ow polecam Panu Redaktorowi Kindle dla iOS.