macbookair

15-calowy MacBook Air: zachwyci czy raczej rozczaruje?

Linia MacBook Air została stworzona nie po to, aby użytkowników przytłoczyć wydajnością, lecz aby zapewnić im mały, lekki i przenośny komputer do podstawowych zadań.

15- calowy MacBook Air jest jednak nieco sprzeczny z tą filozofią, którą seria ta dotychczas reprezentowała. Mimo to, prawdopodobnie nadal cieszyć się będzie dużą popularnością wśród użytkowników.

Podobnie jak w przypadku smartfonów, również użytkownicy laptopów coraz częściej preferują większe ekrany. Kupno 14-calowego MacBooka Pro może jednak okazać się zbyt kosztowne, zwłaszcza jeśli nie wykorzystuje się w pełni jego możliwości. Dotychczas oferta MacBooka Air była ograniczona do dwóch różniących się wydajnością 13-calowych modeli. Apple postanowiło to jednak zmienić.

Czasy małych i ultraportowych urządzeń, takich jak 11-calowy MacBook Air czy 12-calowy MacBook, prawdopodobnie już minęły. Seria MacBook Air zyskała teraz 15-calowy model, który w zasadzie jest powiększoną wersją zeszłorocznego MacBooka Air z układem M2. Główną różnicą jest większy ekran o wyższej rozdzielczości, ale o tej samej gęstości pikseli na cal oraz pewne zmiany dotyczące dźwięku.

Specyfikacja 15-calowego MacBooka Air

15-calowy MacBook Air: zachwyci czy raczej rozczaruje? ciekawostki żywotność baterii, wydajność, układ M2, przenośny komputer, mobilność, MacBook Pro, Macbook Air, konfiguracja, głośniki, Ekran, cena, bateria, Apple, 16-calowy macbook pro, 15-calowy MacBook Air, 14 calowy macbook pro  Linia MacBook Air została stworzona nie po to, aby użytkowników przytłoczyć wydajnością, lecz aby zapewnić im mały, lekki i przenośny komputer do podstawowych zadań. macbookair2

Wzrost rozmiaru obudowy nie wpłynął na żywotność baterii, co może być nieco rozczarowujące. Urządzenie zapewnia do 18h pracy na baterii. Większy ekran pochłania więcej energii, ale Apple skupiło się również na zachowaniu cienkości urządzenia. 13-calowy MacBook Air ma zintegrowaną baterię litowo-polimerową o pojemności 52,6 Wh, nowy model ma natomiast baterię o pojemności 66,5 Wh. W porównaniu do innych modeli, takich jak 14-calowy MacBook Pro (70 Wh) czy 16-calowy MacBook Pro (100 Wh), jest to nadal dość niewielka pojemność.

Jednak czy nie warto byłoby poświęcić dodatkowego milimetra grubości w zamian za dłuższą żywotność baterii? Nawet 14-calowy MacBook Pro oferuje aż 18 godzin pracy na baterii i jest mniejszy pod względem wymiarów. Z kolei 16-calowy MacBook Pro utrzyma się przez przyzwoite 22 godziny (choć jest nieco większy i cięższy). Warto jednak zauważyć, że nowy MacBook Air już standardowo dostaje zasilacz o mocy 35W, który w mniejszych modelach dostępny jest tylko w wyższej konfiguracji. Wszystkie modele obsługują szybkie ładowanie 70 W.

15-calowy MacBook Air: zachwyci czy raczej rozczaruje? ciekawostki żywotność baterii, wydajność, układ M2, przenośny komputer, mobilność, MacBook Pro, Macbook Air, konfiguracja, głośniki, Ekran, cena, bateria, Apple, 16-calowy macbook pro, 15-calowy MacBook Air, 14 calowy macbook pro  Linia MacBook Air została stworzona nie po to, aby użytkowników przytłoczyć wydajnością, lecz aby zapewnić im mały, lekki i przenośny komputer do podstawowych zadań. macbbokair

Jednym z głównych usprawnień w 15-calowym MacBooku Air są poprawione głośniki. Wersja 13-calowa oferuje czterogłośnikowy system dźwiękowy, natomiast nowy model posiada ich aż sześć i dodatkowo głośniki niskotonowe z układem antyrezonansowym. Jest to dokładnie to, co znajdziemy w liniach Pro. Warto jednak zaznaczyć, że układ trzech mikrofonów z kierunkowym kształtowaniem wiązki pozostał taki sam jak w mniejszym modelu, podczas gdy modele Pro wyposażone są w układ trzech mikrofonów studyjnej jakości, oferujących wysoki stosunek sygnału do szumu i kierunkowe kształtowanie wiązki. Niestety, nowy MacBook Air nie otrzymał także wsparcia dla standardu Wi-Fi 6E.

Cena 15-calowego MacBooka Air

Przechodząc teraz do kwestii ceny, można powiedzieć, że nieco  zaskakuje. W porównaniu do mniejszych modeli, 15-calowy MacBook Air zaczyna się od 7299 zł – jest to o 1000 zł więcej od modelu 13-calowego, którego cena została po wprowadzeniu większego brata zmniejszona o 500 zł.

Jak zatem widzicie, 15-calowy MacBook Air stanowi pewne odejście od dotychczasowej filozofii MacBooka Air, który miał być małym, lekkim i przenośnym komputerem do podstawowych zadań. Niemniej jednak, większy ekran i pewne usprawnienia sprawiają, że może on przyciągnąć uwagę użytkowników, którzy poszukują większej wydajności wciąż zachowując mobilność.

A co ty o tym sądzisz? Daj nam koniecznie znać na naszym Twitterze lub po prostu napisz w kometarzach poniżej.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 156

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top