ios18 1

5 funkcji, które chcemy zobaczyć w systemie iOS 18

iOS 18 zostanie zaprezentowany dopiero w przyszłym roku, ale my już teraz przedstawimy 5 funkcji, które powinny pojawić się w nowym systemie Apple.

W przyszłym roku podczas Worldwide Developers Conference, które odbędzie się zapewne w czerwcu, firma Apple oficjalnie przedstawi nową odsłonę systemu – iOS 18. W związku z tym warto zastanowić się, jakie nowości chcieliby zobaczyć w przyszłorocznej aktualizacji.

5 funkcji, które chcemy zobaczyć w systemie iOS 18 ciekawostki Zarządzanie powiadomieniami, Zaawansowana kontrola głośności, technologia, System operacyjny, Profesjonalne ustawienia, Powiadomienia, personalizacja, iPhone, iOS 18, Centrum Sterowania, automatyczne aktualizacje, Apple, aparat, aktualizacje, Aktualizacja  iOS 18 zostanie zaprezentowany dopiero w przyszłym roku, ale my już teraz przedstawimy 5 funkcji, które powinny pojawić się w nowym systemie Apple. aktualizacja 2

Oto pięć kluczowych aspektów, na które zwrócić należy uwagę, a które wciąż pozostają niewykorzystane przez Apple.

01. Profesjonalne ustawienia w aplikacji Aparat

Model iPhone z przydomkiem “Pro” sugeruje, że jest on przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, w tym profesjonalistów z dziedziny filmowania czy fotografii. Jednak aplikacja Aparat wciąż nie oferuje możliwości ręcznego dostosowania ustawień takich jak ostrość, ISO czy balans bieli. Oczywiście, dla początkujących użytkowników taka funkcjonalność mogłaby być zbyt skomplikowana, ale możliwość jej aktywacji w opcjach ustawień, podobnie jak jest to w przypadku ProRAW czy ProRes, wydaje się być sensowną alternatywą.

02. Automatyczne aktualizacje w tle

W dobie zaawansowanej technologii, proces aktualizacji systemu operacyjnego nadal pozostawia wiele do życzenia. Obecny model, w którym użytkownik jest zmuszony do spędzenia nawet kilkudziesięciu minut na obserwowaniu ekranu z logo Apple i paskiem postępu, wydaje się przestarzały. Konkurencyjne systemy, jak Android, już dawno wprowadziły funkcję aktualizacji w tle, która nie wymaga takiego zaangażowania ze strony użytkownika. Wystarczy jedynie zrestartować urządzenie, aby korzystać z najnowszej wersji systemu.

03. Ulepszenia w zarządzaniu powiadomieniami

Interfejs powiadomień w iOS wciąż jest zagadką nawet dla stałych użytkowników. Powiadomienia są niespójne, trudne do zarządzania i często zbyt nachalne. Ich organizacja pozostawia wiele do życzenia, a systematyzacja w przypadku dużej ich liczby jest niemal niemożliwa. Można by pomyśleć nad lepszym wykorzystaniem funkcji Dynamic Island w nowszych modelach iPhone, jak i nad możliwością personalizacji dźwięków powiadomień w różnych aplikacjach.

04. Rozbudowa Centrum Sterowania

Centrum Sterowania w iOS od lat praktycznie się nie zmieniło, a jego funkcjonalność jest mocno ograniczona. Ostatnie wprowadzenie przycisku Action w iPhonie 15 Pro tylko podkreśla, że Centrum Sterowania potrzebuje odświeżenia. Otwarcie Centrum Sterowania na aplikacje zewnętrzne i pełna personalizacja menu wydają się być krokiem w dobrą stronę.

05. Zaawansowana kontrola głośności

Kontrolowanie głośności w różnych aplikacjach i sytuacjach w iOS wciąż jest utrudnione. Brakuje jednolitego menedżera głośności, który pozwoliłby na precyzyjne ustawienia w różnych scenariuszach użytkowania. Zamiast tego, użytkownik jest zmuszony do nieustannego regulowania poziomu głośności, co jest mało intuicyjne i czasami wręcz irytujące.

Jak widzicie, Apple ma przed sobą wiele możliwości do ulepszenia swojego systemu operacyjnego. Niektóre z tych funkcji są na etapie życzeń od dłuższego czasu, a ich brak wciąż jest zauważalny. Mam nadzieję, że iOS 18 będzie krokiem naprzód w kierunku rozwiązania tych problemów.

A czego ty oczekujesz od iOS 18? Daj koniecznie znać w komentarzach.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top