Krzysiek Borek25.09.2016
AdaptiveColorPower – dostosuj wygląd ładowania baterii do obecnie zastosowanej tapety

Zbyt długo nie cieszyłem się odblokowanym iOSem, ponieważ zdecydowałem się na aktualizację do ostatecznej wersji iOS 10.0.1 i chyba poczekam, aż ktoś odblokuje najnowszą wersję, aby cieszyć się kupionymi wcześniej wtyczkami.

Nie zmienia to jednak faktu, że nadal pojawiają się nowe wtyczki, a jedną z nich jest bez wątpienia AdaptiveColorPower, która dostosowuje kolor naładowanej baterii do obecnie zastosowanej tapety. Tak samo jest po podłączeniu swojego iUrządzenia do źródła zasilania w celu naładowania baterii.

adaptivecolorpower-before-and-after-768x772

Wtyczka usuwa po prostu kolorowe tło wypełniające ikonę baterii podczas ładowania i wypełnia je takim samym kolorem, jaki ma ustawiona przez użytkownika tapeta. Kolory są oczywiście zależne od wykorzystywanej przez nas tapety i nie można ich wybrać na własną rękę.

Od czasu do czasu pewnie ustawiacie bardziej wymyślne tapety, a wtedy ikona ładowania baterii niespecjalnie odpowiada im kolorystycznie. Na szczęście to rozszerzenie jest lekiem na ten problem, o ile można to w ogóle nazwać problemem.

Poniżej możecie zobaczyć parę przykładowych zrzutów ekranu, ukazujących działanie AdaptiveColorPower.

adaptivecolorpower-examples-593x346

Procent naładowania baterii nadal jest wyświetlany pod nią, a dodatkowo mamy dostęp do ikony na belce statusu, więc nic nam nie umknie. W preferencjach wtyczki możemy ją włączyć lub wyłączyć, a najciekawsze jest to, że nie musimy nawet uruchamiać ponownie Springboardu, aby wprowadzić zmiany.

adaptivecolorpower-preferences-500x354

Wtyczka działa bez żadnych problemów na iPhone’ach z iOS 9, ale iPady nie mają jeszcze pełnej kompatybilności, więc na waszym miejscu darowałbym sobie instalację AdaptiveColorPower. Wtyczka jest darmowa i pobierzecie ją z repozytorium Big Boss.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek