OneTech29.10.2019
AirPods Pro mają zupełnie nowe gesty kontrolne. Koniec z podwójnym „puknięciem” w bok słuchawki

W dniu wczorajszym, Apple zaprezentowało AirPods Pro. Być może nie wszyscy z Was zwrócili na to uwagę, ale zmienił się nie tylko wygląd słuchawek, ale także sterowanie muzyką czy połączeniami.

W AirPods pierwszej i drugiej generacji wystarczyło puknąć dwa razy w bok słuchawki, aby przełączyć utwór, czy wywołać Siri. W AirPods Pro sprawa wygląda zupełnie inaczej.

W najnowszych słuchawkach jak czytamy na stronie Apple pojawił się nowy czujnik nacisku, który odpowiada za różne polecenia. I teraz, gdy naciśniemy na czujniku jeden raz rozpoczniemy lub wstrzymamy odtwarzanie muzyki albo odbierzemy połączenia. Naciśnięcie dwa razy pominie utwór, a gdy naciśniemy czujnik trzy razy, to wrócimy do poprzedniego utworu. Jeśli naciśniemy i przytrzymamy palec na czujniku nieco dłużej, to przełączymy się między aktywną redukcją hałasu a trybem kontaktu. Gesty działają zarówno ja prawej jak i na lewej słuchawce.

Wszystkie funkcje możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Wszystko fajnie pięknie, ale aby wykonać jakąś czynność, użytkownicy najprawdopodobniej będą musieli robić to dwoma palcami (tak jak przedstawione to zostało na poniższej grafice). Jeden palec trzyma słuchawkę, a drugi przyciska czujnik.

Czy jest to wygodniejsza forma sterowania od zwykłego „puknięcia” w bok słuchawki? Zobaczymy. Czekamy na pierwsze recenzje.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl