ios18 2

Aktualizacja iOS 18 – data premiery, co nowego, jakie urządzenia

iOS 18 – data premiery, co nowego w najnowszym systemie Apple, jakie iPhone będą kompatybilne z najnowszym systemem? Odpowiadamy.

Chociaż firma Apple słynie z zachowania w tajemnicy szczegółów swoich planów, analizując poprzednie schematy wydań i informacje z różnych źródeł, możemy przewidywać, jakie nowości przyniesie ta aktualizacja, kiedy zostanie oficjalnie udostępniona i które urządzenia ją obsłużą.

Data premiery

Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego, jakie urządzenia ciekawostki sztuczna inteligencja, system iOS 18, Siri, przycisk akcji, oczekiwania, lista iPhone kompatybilnych z iOS 18, kompatybilność, jakie iPhone otrzymają iOS 18, iPhone, iOS 18, ekran główny, biblioteka aplikacji, Apple GPT, Apple, Aplikacja Aparatu, Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego w najnowszym systemie Apple, jakie iPhone będą kompatybilne z najnowszym systemem? Odpowiadamy. iOS18 2

Tradycyjnie, Apple ogłasza swoje nowe wersje iOS podczas corocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC), która odbywa się na początku czerwca. W 2024 roku oczekujemy, że firma utrzyma tę tradycję, prezentując światu iOS 18. Po ogłoszeniu, zazwyczaj rozpoczyna się seria beta-testów, trwających aż do jesieni. Ten proces pozwala na wyłapanie i naprawę błędów przed ostatecznym wydaniem.

Ostateczne wydanie iOS 18 przewiduje się na wrzesień 2024, po prezentacji nowej linii iPhone’ów – prawdopodobnie modelu iPhone 16. Ta strategia wydaje się być powtarzanym schematem, który Apple stosuje od lat.

Kompatybilne urządzenia

Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego, jakie urządzenia ciekawostki sztuczna inteligencja, system iOS 18, Siri, przycisk akcji, oczekiwania, lista iPhone kompatybilnych z iOS 18, kompatybilność, jakie iPhone otrzymają iOS 18, iPhone, iOS 18, ekran główny, biblioteka aplikacji, Apple GPT, Apple, Aplikacja Aparatu, Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego w najnowszym systemie Apple, jakie iPhone będą kompatybilne z najnowszym systemem? Odpowiadamy. iPhone15Pro 8

W kwestii kompatybilności, przewiduje się, że iOS 18 będzie obsługiwać szeroką gamę urządzeń Apple, począwszy od iPhone’ów XR, XS, i XS Max aż po najnowsze modele.

Oto pełna lista modeli, które według przewidywań będą wspierać iOS 18:

 • iPhone XR, XS, XS Max
 • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max
 • iPhone SE (2. generacji)
 • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max
 • iPhone 13, 13 mini, 13 Pro, 13 Pro Max
 • iPhone SE (3. generacji)
 • iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max
 • iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max
 • iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro, 16 Pro Max

Należy jednak podkreślić, że wsparcie dla starszych modeli, takich jak iPhone XR, XS, i XS Max, jest niepewne. W 2024 roku te modele będą na granicy 5-letniego cyklu wsparcia, co może oznaczać, że Apple zdecyduje się nie włączać ich do listy obsługiwanych urządzeń.

Co nowego w systemie iOS 18?

Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego, jakie urządzenia ciekawostki sztuczna inteligencja, system iOS 18, Siri, przycisk akcji, oczekiwania, lista iPhone kompatybilnych z iOS 18, kompatybilność, jakie iPhone otrzymają iOS 18, iPhone, iOS 18, ekran główny, biblioteka aplikacji, Apple GPT, Apple, Aplikacja Aparatu, Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego w najnowszym systemie Apple, jakie iPhone będą kompatybilne z najnowszym systemem? Odpowiadamy. iOS17 2

01. Sztuczna inteligencja jako motyw przewodni

Według doniesień z różnych wiarygodnych źródeł, takich jak MacRumors, 9to5mac, i AppleInsider, kluczowym elementem iOS 18 będzie zaawansowana sztuczna inteligencja. Choć Apple dość późno włącza się w ten trend, oczekuje się, że firma zaoferuje innowacyjne rozwiązania, które mogą zmienić sposób, w jaki używamy naszych urządzeń.

02. Ulepszenia ekranu głównego

Inną znaczącą zmianą ma być organizacja i funkcjonalność ekranu głównego. Możemy spodziewać się nowych widgetów, usprawnionej wielozadaniowości, lepszego wyglądu folderów oraz odświeżonych ikon. Chociaż dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, pogłoski na ten temat budzą dużo zainteresowania.

03. Udoskonalenie przycisku akcji

W iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max zaimplementowano nowy przycisk akcji. Spodziewa się, że ta funkcja zostanie rozszerzona również na modele iPhone 16 i iPhone 16 Plus. Użytkownicy mogą oczekiwać nowych możliwości związanych z tym przyciskiem, co może obejmować nowe akcje i ulepszoną funkcjonalność.

04. Siri

Oczekuje się, że Siri, asystent głosowy Apple, zostanie znacząco ulepszony w systemie iOS 18. Możliwe jest dodanie nowych języków, w tym ukraińskiego, oraz rozbudowane możliwości pracy z Siri w roli chatbota.

05. Apple GPT

Kursuje plotka, że Apple zainwestował sporo w generatywną sztuczną inteligencję i własnego chatbota, zwanego roboczo Apple GPT. Analityk Jeff Pu potwierdza, że firma może uruchomić własnego chatbota, którego dane będą przetwarzane w chmurze. Funkcje te mogą być dostępne tylko dla najnowszych modeli iPhone’ów.

06. Ulepszenia aplikacji Aparatu

Wiele wskazuje na to, że aplikacja aparatu w iPhone’ach otrzyma znaczące ulepszenia. Oczekuje się, że Apple ułatwi wybór trybów, udoskonali nawigację, i zaoferuje bardziej profesjonalne funkcje, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników korzystających z iPhone’ów do profesjonalnej fotografii.

5 funkcji, które chcemy zobaczyć w systemie

Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego, jakie urządzenia ciekawostki sztuczna inteligencja, system iOS 18, Siri, przycisk akcji, oczekiwania, lista iPhone kompatybilnych z iOS 18, kompatybilność, jakie iPhone otrzymają iOS 18, iPhone, iOS 18, ekran główny, biblioteka aplikacji, Apple GPT, Apple, Aplikacja Aparatu, Aktualizacja iOS 18 - data premiery, co nowego w najnowszym systemie Apple, jakie iPhone będą kompatybilne z najnowszym systemem? Odpowiadamy. ios17 centrum

01. Rozszerzenie opcji aparatu dla profesjonalistów: Modele iPhone z serii “Pro” są skierowane głównie do zaawansowanych użytkowników, zwłaszcza tych zajmujących się fotografią i filmowaniem. Niemniej jednak aplikacja Aparat wciąż nie oferuje pełnych możliwości ręcznej kontroli ustawień, takich jak ostrość, ISO czy balans bieli. Dodanie opcji zaawansowanych ustawień w zakładce ustawień, podobnie jak ma to miejsce w przypadku ProRAW czy ProRes, mogłoby zadowolić profesjonalistów bez komplikowania życia początkującym użytkownikom.

02. Automatyczne aktualizacje w tle: Aktualizacje systemu operacyjnego na iPhone’ach nadal wymagają angażowania użytkownika i długotrwałego oczekiwania na instalację. W przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów, takich jak Android, gdzie aktualizacje odbywają się w tle i użytkownik nie musi się nimi zajmować. Wprowadzenie podobnej funkcji na iOS, która nie przerywałaby użytkowania urządzenia, byłoby mile widziane.

03. Usprawnienie zarządzania powiadomieniami: Aktualny interfejs powiadomień w iOS pozostawia wiele do życzenia. Powiadomienia są często niewygodne do zarządzania i mogą być uciążliwe. Apple mogłoby poprawić organizację powiadomień oraz umożliwić personalizację dźwięków powiadomień w różnych aplikacjach. Wprowadzenie bardziej intuicyjnych narzędzi do zarządzania powiadomieniami byłoby korzystne dla użytkowników.

04. Aktualizacja Centrum Sterowania: Centrum Sterowania w iOS nie zmieniło się wiele przez lata, a jego funkcjonalność jest ograniczona. Byłoby korzystne otworzyć Centrum Sterowania na aplikacje zewnętrzne i umożliwić pełną personalizację menu. Dzięki temu użytkownicy mogliby dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

05. Usprawnienie kontroli głośności: W iOS kontrola głośności w różnych aplikacjach i sytuacjach jest nadal trudna. Brakuje jednolitego menedżera głośności, który umożliwiłby precyzyjne ustawienia w różnych scenariuszach. Wprowadzenie bardziej intuicyjnych i spójnych narzędzi do kontrolowania głośności byłoby mile widziane przez użytkowników.

Zapraszamy także do wpisu w którym przedstawiliśmy wam szczegółowo 10 topowych funkcji w systemie iOS 17, które musi znać każdy użytkownik iPhone.

A czego ty oczekujesz od najnowszego systemu firmy Apple? Daj znać w komentarzach lub napisz do nasz na naszym koncie na platformie X.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 267

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top