antutu

AnTuTu działa teraz z samochodami

Sojący za jednym z najbardziej renomowanych narzędzi do oceny wydajności urządzeń mobilnych, AnTuTu, ogłosił znaczącą aktualizację swojego testu porównawczego.

Dostosowany do nowych wyzwań technologicznych i rosnącej roli komputerów w samochodach, prezentują AnTuTu Auto. Zgodnie z tym, co można wywnioskować z nazwy, nowa iteracja narzędzia ma za zadanie oceniać i porównywać wydajność systemów komputerowych stosowanych w samochodach.

Zapowiedziane na 24 lipca, wydanie AnTuTu Auto jest godnym oczekiwania wydarzeniem w świecie motoryzacji i technologii. Właściciele samochodów wyposażonych w systemy informacyjno-rozrywkowe bazujące na Android Auto będą mieli możliwość oceny efektywności i płynności pracy swoich wbudowanych tabletów. Patrząc w przyszłość, nie można wykluczyć, że zdobyta liczba punktów w AnTuTu Auto stanie się kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu samochodu.

AnTuTu Auto

AnTuTu działa teraz z samochodami ciekawostki wydajność, technologia, Tablet, systemy komputerowe, samochody, ocena, narzędzie, motoryzacja, integracja, informacyjno-rozrywkowe, AnTuTu Auto, AnTuTu Audio, Antutu, Android Auto  Sojący za jednym z najbardziej renomowanych narzędzi do oceny wydajności urządzeń mobilnych, AnTuTu, ogłosił znaczącą aktualizację swojego testu porównawczego. antutu auto

Wydaje się, że inicjatywa ta jest odpowiedzią na rosnący trend integracji technologii informacyjnych z pojazdami. Na tym tle, narzędzie do oceny wydajności systemów komputerowych w samochodach wydaje się być niezbędnym elementem decyzyjnym dla potencjalnych nabywców.

Wskazano jednak, że początkowo aplikacja będzie mogła funkcjonować jedynie z systemami, które uzyskały uprawnienia do dostępu do korzenia systemu, znanego popularnie jako ‘root access’. Innymi słowy, kierowcy zainteresowani wykorzystaniem tego narzędzia będą musieli przystąpić do nieco skomplikowanego procesu odblokowania systemu. Mimo to, autorzy  są świadomi tego utrudnienia i sugerują, że w przyszłych wersjach tego narzędzia nie będzie już takiego ograniczenia.

Dla osób, które nie są zaznajomione z terminologią technologiczną, dostęp do korzenia systemu oznacza zdolność do modyfikowania oprogramowania urządzenia na najgłębszym poziomie, co zazwyczaj nie jest możliwe bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Dlatego decyzja o umieszczeniu takiej bariery dla początkowego użytkowania narzędzia wydaje się nieco dziwna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zwykły kierowca samochodu może nie mieć odpowiednich umiejętności ani chęci do ‘majsterkowania’ z systemem.

Mimo wszystko pomimo początkowych ograniczeń, stanowi krok milowy w adaptacji testów porównawczych do rosnącej roli technologii w motoryzacji. Wraz z rozwojem sektora samochodów elektrycznych i autonomicznych, zdolność do porównywania i oceniania wydajności systemów komputerowych staje się coraz bardziej ważna. Oczekuje się, że wprowadzenie narzędzia do oceny wydajności systemów komputerowych w samochodach pomoże kierowcom dokonać świadomego wyboru, biorąc pod uwagę nie tylko tradycyjne parametry, takie jak moc silnika czy zużycie paliwa, ale także technologiczną wydajność pojazdu.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 166

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top