google 1

Google wydało aplikację Nearby Share do przesyłania plików między systemem Android i Windows

Google, gigant w świecie technologii, wypuścił swoje najnowsze dzieło, oficjalną wersję aplikacji Nearby Share dla użytkowników systemu Windows.

Dzięki temu rozwiązaniu, przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami opartymi na systemie Android a komputerami stacjonarnymi czy laptopami staje się wyjątkowo proste i intuicyjne. Aplikacja, która z powodzeniem przeszła swoją fazę beta testów od marca 2023 roku, jest teraz dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Podczas okresu testowego, Nearby Share zainstalowało przeszło 1,7 miliona osób, które pomyślnie przesłały poprzez aplikację ponad 50 milionów plików między swoimi urządzeniami z systemem Android a komputerami PC.

Nearby Share – szybkie przesyłanie plików między Android i Windows

Google wydało aplikację Nearby Share do przesyłania plików między systemem Android i Windows gry-i-aplikacje, ciekawostki Windows, usprawnienia, przesyłanie plików, Premiera, Nearby Share, laptopy, komputery stacjonarne, Google, gigant technologii, beta testy, Aplikacja, Android  Google, gigant w świecie technologii, wypuścił swoje najnowsze dzieło, oficjalną wersję aplikacji Nearby Share dla użytkowników systemu Windows. google 2

Wczorajsza oficjalna premiera aplikacji na platformę Windows to nie tylko duży krok naprzód dla Google, ale także szereg usprawnień w działaniu programu. Firma dodała m.in. funkcję szacowania czasu zakończenia przesyłania plików, co pozwoli użytkownikom ocenić, jak szybko duże zasoby danych, takie jak filmy czy całe foldery, zostaną udostępnione innym urządzeniom. Innowacją jest też możliwość podglądu obrazu w powiadomieniach urządzenia, co ma na celu upewnić użytkownika, że udostępnia odpowiedni plik.

“W naszym dążeniu do zapewnienia jeszcze płynniejszej współpracy między urządzeniami z Androidem a komputerami PC, nawiązaliśmy partnerstwo z takimi firmami jak HP. Naszym celem jest włączenie aplikacji Nearby Share na wybranych komputerach z systemem Windows, w tym na modelu HP Dragonfly Pro” – podkreślił Google w swoim wpisie na blogu.

“Nie przestajemy pracować nad ulepszaniem Nearby Share dla Windows, stale dodajemy nowe funkcje i uwzględniamy feedback od naszych użytkowników”.

Aby skorzystać z możliwości aplikacji Nearby Share dla systemu Windows, użytkownicy muszą aktywować funkcje Wi-Fi i Bluetooth na swoim komputerze. Po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji, przesyłanie plików jest tak proste, jak przeciągnięcie ich do okna aplikacji lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji “Udostępnij w pobliżu”. Więcej na temat aplikacji dowiecie się na stronie android.com.

Co myślicie o tym rozwiązaniu? Ktoś z was już korzysta lub korzystał z tej aplikacji? Koniecznie dajcie znać w komentarzach lub na naszym koncie na Twitterze. Link oczywiście znajdziecie na górze strony.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top