Krzysiek Borek20.08.2019
Apple Arcade: znamy pierwsze gry dostępne w usłudze

Apple Arcade zadebiutuje w tym roku, a w sieci pojawił się interesujący materiał wideo, który pokazuje pierwsze gry dostępne w nadchodzącej usłudze.

Portal 9to5mac miał możliwość sprawdzenia działania usługi, więc teoretycznie wiemy co się w niej pojawi. Z drugiej strony warto zaznaczyć, że baza gier może ulec zmianom. Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze już teraz zobaczyć na co możemy liczyć po wykupieniu abonamentu.

Obecnie prowadzone są wewnętrzne testy usługi, a jej cena ma wynosić niecałe 10 złotych miesięcznie. Pracownicy Apple mogą wykupić subskrypcję za 0,49$, co może oznaczać, że jej pełna cena wyniesie 4,99$.

W tej chwili nie ma zbyt wielu gier do sprawdzenia i są to między innymi: Way of the Turtle, Hot Lava, Down in Bermuda, Sneaky Sasquatch, Frogger in Toy Town i Kings of the Castle.

Hot Lava zajmuje mniej niż 5GB, a każda z gier będzie miała swoją oddzielną kartę. Oprócz zrzutów ekranu zobaczymy czy dany tytuł ma wspiera grę z wieloma graczami, czy można używać dedykowanych kontrolerów i wiele innych informacji.

Apple Arcade powinno zadebiutować w momencie oficjalnego wydania iOS 13, a cena jak już wspomniałem ma wynieść 4,99$ za miesięczny dostęp, choć pierwszy miesiąc ma być darmowy. Zdecydujecie się sprawdzić nową usługę?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS