Krzysiek Borek09.08.2018
Apple File Conduit 2 kompatybilny z iOS 11.3.1

Apple File Conduit 2 został zaktualizowany i obecnie pozwala na dostęp do systemu plików po podłączeniu urządzenia kablem Lightning do komputera.

Aktualizacja wtyczki pojawiła się niedawno i osobiście nie mogę sprawdzić jej działania, ponieważ zrezygnowałem z Jailbreak na iPadzie.

AFC stands for “Apple File Conduit” (or at least so says TheiPhoneWiki), and is how computer applications such as iTunes and iPhoto can read and write files from your device over USB.

AFC is “jailed” and only allows access to “media” (such as photos, music, and data for apps from the App Store).

This package creates a new service, “AFC2”, with full filesystem access.

If you use a USB device management tool, it might need AFC2 to fully work.

Historically, getting full (not “jailed”) filesystem access was core to the idea “this is a jailbreak”. However, due to security concerns, modern “jailbreaks” now avoid installing AFC2 by default.

Aktualizacja dodaje wsparcie dla nowszych Jailbreaków takich, jak wydana niedawno Electra dla iOS 11.3.1, poza tym obecna wersja wtyczki bazuje na kodzie Saurika, który sprawiał, że potrzebne sterowniki wtyczka zasysa prosto z serwerów Apple. Takie rozwiązanie blokuje przesyłanie plików oprogramowania z podłączonego urządzenia na komputer.

Jeżeli nie potrzebujecie dostępu do systemu plików po podłączeniu urządzenia do komputera kablem bez konieczności używania iTunes, to AFC 2 z pewnością wam się nie przyda. Nie zmienia to jednak faktu, że bardziej zaawansowani użytkownicy zrobią użytek z nowej wersji, którą można pobrać ze źródła BigBoss.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek