gogle

Apple może zostać zmuszone do zmiany nazwy Vision Pro

Apple może zostać zmuszone do zmiany nazwy swoich gogli AR/VR (Vision Pro) w Chinach. Dlaczego tak się może stać? Już wyjaśniamy!

Powód tkwi w fakcie, że Huawei jest już właścicielem znaku towarowego “Vision Pro” w tym kraju. To oznacza, że jeśli Apple nie osiągnie porozumienia z Huawei, będzie musiało znaleźć inną nazwę dla swojego produktu na chińskim rynku.

Znak towarowy “Vision Pro” został pierwotnie przyznany Huawei 16 maja 2019 roku. Przedstawia on Huawei jako posiadacza wyłącznych praw do korzystania z tego znaku w Chinach od 28 listopada 2021 roku do 27 listopada 2031 roku. Huawei aktywnie wykorzystuje ten znak w swojej działalności, oferując różne produkty pod marką Vision, w tym inteligentne telewizory i inteligentne okulary.

Apple może zostać zmuszone do zmiany nazwy Vision Pro ciekawostki znak towarowy, zmiana nazwy, Vision Pro, rynek chiński, Proview Technology, produkty, prawo do nazwy, porozumienie, płatność, negocjacje, konflikt, Huawei, gogle AR/VR, China, Apple  Apple może zostać zmuszone do zmiany nazwy swoich gogli AR/VR (Vision Pro) w Chinach. Dlaczego tak się może stać? Już wyjaśniamy! vision pro

Jeśli Apple zamierza wprowadzić swoje gogle na rynek chiński pod nazwą “Vision Pro”, będzie musiało podjąć negocjacje z Huawei. Wymóg ten wynika z faktu, że Huawei ma prawa do znaku towarowego i ma możliwość wyznaczenia ceny za zwolnienie go na rzecz Apple.

Nie byłoby to pierwsze takie zdarzenie dla Apple, gdy musiałoby płacić chińskiej firmie za prawa do nazwy produktu. W 2012 roku firma musiała zapłacić Proview Technology 60 milionów dolarów za prawa do znaku towarowego “iPad” w Chinach. Jednak płatność ta nastąpiła po serii sądowych sporów, w których Apple bezskutecznie próbowało udowodnić, że nabyło prawa do tej nazwy w ramach umowy z tajwańskim oddziałem Proview.

W związku z tym niezwykle ważne jest dla Apple, aby rozwiązać ten konflikt z Huawei w odpowiednim czasie, szczególnie jeśli planuje wprowadzić swoje gogle AR/VR na rynek chiński. Negocjacje z Huawei mogą być jedyną opcją, aby uzyskać prawa do używania nazwy “Vision Pro” w Chinach. Alternatywnie, Apple będzie musiało wybrać inną nazwę, która nie narusza znaku towarowego Huawei.

Ostatecznie, los nazwy “Vision Pro” pozostaje niepewny. To zależy od wyniku negocjacji między Apple a Huawei. Czy Apple zdecyduje się na zapłatę Huawei za prawa do używania tej nazwy, czy też będzie musiało znaleźć inną, unikającą konfliktu, nazwę dla swoich gogli AR/VR w Chinach? Odpowiedź na te pytania będzie miała znaczący wpływ na sposób, w jaki Apple wprowadzi swoje produkty na ten konkurencyjny rynek.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 123

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top