oko

Apple ma następcę Face ID

Face ID ma już kilka ładnych lat i wszystko wskazuje na to, że Apple ma już następcę tej technologii – poznajcie Optic ID. Co to takiego?

Dla przypomnienia dodamy, że Face ID to zaawansowany system rozpoznawania twarzy, który umożliwia użytkownikom odblokowywanie swoich urządzeń Apple i autoryzację różnych operacji za pomocą prostego spojrzenia na ekran. Wykorzystuje on specjalne sensory zlokalizowane na przedniej części urządzenia, w tym zaawansowany aparat TrueDepth, który skanuje twarz użytkownika w trójwymiarze.

Apple ma następcę Face ID ciekawostki układ AI, TrueDepth, technologie głębokiego uczenia, technologia, system autoryzacji, skanowanie tęczówki oka, Secture Enclave, rozpoznawanie twarzy, prywatnosc, Optic ID, iPhone, face ID, biometria, bezpieczenstwo, Apple  Face ID ma już kilka ładnych lat i wszystko wskazuje na to, że Apple ma już następcę tej technologii - poznajcie Optic ID. Co to takiego? faceID 1

Proces działania Face ID jest precyzyjny. Kiedy użytkownik spojrzy na ekran swojego urządzenia, sensor TrueDepth wykorzystuje technologię projekcji punktowej, aby wygenerować i odczytać setki tysięcy niewidzialnych punktów na twarzy. Te punkty tworzą precyzyjny model trójwymiarowy struktury twarzy, wliczając w to kształt, kontury, głębię i nawet wyrażenia twarzy.

Następnie dane te są przekazywane do dedykowanego układu AI (sztucznej inteligencji) wewnątrz urządzenia, który porównuje je z wcześniej zarejestrowanym wzorcem twarzy. Jeśli wzorzec pasuje, urządzenie zostaje odblokowane, a użytkownik uzyskuje dostęp do swoich danych, aplikacji i funkcji.

Jedną z głównych zalet Face ID jest jego wyjątkowa dokładność i odporność na oszustwa. System jest w stanie rozpoznać twarz użytkownika nawet w różnych warunkach oświetleniowych, w tym w słabym świetle lub w pełnym słońcu. Dodatkowo, Face ID jest odporny na próby oszustwa za pomocą zdjęć, masek lub modeli twarzy, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii głębokiego uczenia i analizy struktury twarzy.

Jednak jak się okazuje w niedalekiej przyszłości, Apple może wprowadzić jeszcze bardziej zaawansowaną technologię biometryczną, która mogłaby zastąpić lub uzupełnić Face ID. Jednym z potencjalnych rozwiązań jest wspomniane wcześniej Optic ID, które polega na skanowaniu tęczówki oka. Ta unikalna metoda biometryczna może znaleźć zastosowanie nie tylko w goglach Apple Vision Pro, ale także w przyszłych generacjach iPhone.

Podobnie jak Face ID, Optic ID byłby używany do autoryzacji użytkowników i odblokowywania urządzeń Apple. Informacje biometryczne zostałyby zabezpieczone w bezpiecznym sektorze Secture Enclave, gwarantując prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.

Należy jednak pamiętać, że powyższe informacje są oparte na przeciekach i spekulacjach, a Apple zazwyczaj nie komentuje przyszłych produktów i funkcji przed ich oficjalną premierą. Warto śledzić aktualności związane z Apple, aby dowiedzieć się więcej na temat ewentualnych ulepszeń technologii biometrycznych w ich urządzeniach.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 179

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top