Krzysiek Borek24.02.2018
Apple Pay Cash pojawiło się poza granicami Stanów Zjednoczonych

Apple Pay Cash zaczęło się niespodziewanie pojawiać wewnątrz iMessage użytkownikom z Brazylii, Hiszpanii i Irlandii. Czyżby nowa usługa Apple zaczęła pojawiać się poza granicami Stanów Zjednoczonych?

Wczoraj wielu użytkowników iPhone’ów z wymienionych krajów zauważyło ekrany powitalne nowej usługi Apple, pozwalającej na wymianę pieniędzy między użytkownikami iMessage. Dostęp do usługi widnieje w wyborze aplikacji dla iMessage tak samo, jak w Stanach Zjednoczonych podczas wprowadzenia usługi do iOS.

W Hiszpanii wyglądało to nieco inaczej, ponieważ funkcja pojawiła się wewnątrz aplikacji Portfel (Wallet). Stamtąd można połączyć wirtualną kartę ze swoją własną (debetową lub kredytową), aby korzystać z nowej funkcji.

Brazylia może być kolejnym krajem, w którym użytkownicy skorzystają z Apple Pay Cash, ale w kraju kawy nie ma jeszcze Apple Pay… Dopiero po wprowadzeniu płatności mobilnych, Brazylijczycy będą w stanie korzystać z wymiany pieniędzy za pośrednictwem iMessage.

Pamiętajcie, że tylko nieliczni użytkownicy z wymienionych krajów zauważyło dodanie Apple Pay Cash, a nie większość. Nikomu do tej pory nie udało się zakończyć wymiany gotówki, więc w tym momencie Apple przygotowuje wszystko do wprowadzenia funkcji poza Stanami Zjednoczonymi.

Apple Pay Cash w USA pojawiło się, jako nieodłączny element iOS 11.2. Dzięki temu użytkownicy mogą wysyłać do siebie gotówkę, którą potem mogą wykorzystać za pomocą Apple Pay. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby przelać otrzymaną gotówkę na konto bankowe.

Od 3 miesięcy funkcji mogą używać wyłącznie Amerykanie, ale przygotowania do jej wydania poza granicami Stanów Zjednoczonych właśnie stały się faktem.

Źródło: appleinsider.com/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek