iphone6s 1

Apple rozpoczęło wypłaty rekompensat za spowolnienie iPhone

Apple, jedna z największych marek technologicznych na świecie, rozpoczęła wypłaty rekompensat dla użytkowników za spowolnienie iPhone.

To efekt ugody w wysokości 500 milionów dolarów, która została osiągnięta w wyniku sprawy sądowej dotyczącej tzw. “batterygate”.

Tło sprawy “batterygate”

Apple rozpoczęło wypłaty rekompensat za spowolnienie iPhone ciekawostki spowolnienie iPhone, Odszkodowanie, iPhone  Apple, jedna z największych marek technologicznych na świecie, rozpoczęła wypłaty rekompensat dla użytkowników za spowolnienie iPhone. bateria 1 1

Sprawa “batterygate” dotyczyła oskarżeń wobec Apple o celowe spowalnianie działania iPhone’ów wraz z upływem czasu baterii. Użytkownicy oskarżali firmę o oszustwo konsumenckie, twierdząc, że Apple wprowadzało specjalne oprogramowanie, które ograniczało wydajność urządzeń w celu przedłużenia żywotności baterii.

W odpowiedzi na te oskarżenia, Apple wystosowało oficjalne przeprosiny, obniżyło ceny wymiany baterii oraz umożliwiło użytkownikom wyłączenie tej funkcji. Dodatkowo, wprowadzono nowe funkcje w systemie operacyjnym iOS, mające na celu minimalizację wpływu starzenia się baterii na wydajność urządzeń.

Wypłaty dla użytkowników iPhone’ów

Apple rozpoczęło wypłaty rekompensat za spowolnienie iPhone ciekawostki spowolnienie iPhone, Odszkodowanie, iPhone  Apple, jedna z największych marek technologicznych na świecie, rozpoczęła wypłaty rekompensat dla użytkowników za spowolnienie iPhone. iPhone7 1 1

W ramach ugody, użytkownicy iPhone’ów, którzy złożyli swoje roszczenia w ramach sprawy sądowej, otrzymają rekompensatę w wysokości około 92,17 dolarów za każde zgłoszone roszczenie.  Ogółem, na wypłaty dla użytkowników, Apple przeznaczyło 310 milionów dolarów.

Proces zgłaszania roszczeń

Termin zgłaszania roszczeń upłynął 6 października 2020 roku. Aby zakwalifikować się do otrzymania rekompensaty, użytkownicy musieli posiadać jeden z następujących modeli iPhone’ów: iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus lub iPhone SE. Dodatkowo, musieli złożyć swoje roszczenie przed wyznaczonym terminem.

Pierwsze wypłaty już realizowane

Jak donosi portal MacRumors, pierwsze wypłaty w wysokości 92,17 dolarów, obiecane w ramach ugody, są już realizowane. To zgodne z harmonogramem, który zakładał, że pierwsze wypłaty trafią do użytkowników w styczniu. Na mediach społecznościowych pojawiły się już informacje od użytkowników, którzy potwierdzają otrzymanie swoich rekompensat.

“W końcu dostałem swoje pieniądze od Apple. To miłe zaskoczenie!” – napisał Michael Burkhardt na X.

Jeśli złożyłeś roszczenie w ramach tej sprawy i otrzymałeś swoją rekompensatę – gratulacje! Możesz teraz zrobić sobie coś miłego w ten weekend!

Jak widzicie sprawa “batterygate” była dużym wyzwaniem dla Apple, ale firma stanęła na wysokości zadania, przyjmując odpowiedzialność za problemy związane z wydajnością baterii iPhone’ów. Ugoda w wysokości 500 milionów dolarów i rozpoczęcie wypłat rekompensat to ważny krok w kierunku zadośćuczynienia dla użytkowników iPhone’ów, którzy ucierpieli na skutek zamykania swoich urządzeń. Jest to również dowód na to, że Apple dba o swoich klientów i stara się naprawić swoje błędy.

Cieszymy się, że sprawy te są rozwiązane i że użytkownicy iPhone’ów, którzy spełnili kryteria zgłoszenia roszczenia, otrzymują swoje rekompensaty. To ważne, aby konsumenci mieli świadomość swoich praw i mogli liczyć na sprawiedliwość w przypadku takich sytuacji.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 241

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top