tvos17 1

Apple wypuszcza finalną wersję systemu tvOS 17

Dziś Apple zaktualizowało oprogramowanie swoich Apple TV, wypuszczając tvOS 17 dla modeli Apple TV 4K oraz Apple TV HD. Co nowego?

Nowa wersja wprowadza kilka znaczących zmian i usprawnień, które mają na celu ułatwienie korzystania z urządzeń dla użytkowników.

Jednym z najbardziej oczekiwanych dodatków jest integracja z FaceTime, co umożliwia prowadzenie wideorozmów na dużym ekranie. Aby to osiągnąć, użytkownicy będą musieli połączyć swoje urządzenie Apple TV z iPhone’em lub iPadem działającym na systemie iOS 17 lub iPadOS 17. W tym przypadku, urządzenie mobilne pełni rolę kamery, podczas gdy duży ekran telewizora zapewnia wygodny widok rozmówcy. Co więcej, wprowadzono funkcję Split View, która umożliwia równoczesne oglądanie programu telewizyjnego lub gry i prowadzenie rozmowy za pośrednictwem FaceTime.

Apple wypuszcza finalną wersję systemu tvOS 17 ciekawostki tvOS 17, tech, oficjalna lista zmian w systemie tvOS 17, FaceTime, co nowego w tvOS 17, Apple TV, Apple, aktualizacje oprogramowania  Dziś Apple zaktualizowało oprogramowanie swoich Apple TV, wypuszczając tvOS 17 dla modeli Apple TV 4K oraz Apple TV HD. Co nowego? facetime

Wprowadzenie nowości nie kończy się jednak na FaceTime. Apple również zaktualizowało Centrum sterowania, ułatwiając dostęp do najważniejszych funkcji i ustawień. Zmiany w interfejsie mają sprawić, że użytkownicy nie będą musieli już przechodzić do osobnej aplikacji Ustawienia, aby wprowadzić drobne modyfikacje. Nowe Centrum sterowania poza tym wyświetla aktualny stan systemu, czas oraz profil użytkownika, który jest zalogowany.

Apple nie zapomniało również o miłośnikach muzyki, wprowadzając nową funkcję o nazwie Apple Music Sing. To rodzaj karaoke, które również korzysta z Continuity Camera, co umożliwia widok siebie na ekranie w trakcie śpiewania, z dodatkowymi filtrami dla efektu.

Warto również zauważyć, że właściciele pilota Siri drugiej generacji teraz mają możliwość lokalizowania go za pomocą iPhone’a. W tym celu trzeba wejść w sekcję Remote w Centrum sterowania smartfona. Ponadto, wprowadzono nowe wygaszacze ekranu, w tym kilka z lotu ptaka oraz oparte na sekcji “Wspomnienia” z aplikacji Zdjęcia.

Na koniec warto wspomnieć o technicznych usprawnieniach, takich jak wsparcie dla Dolby Vision 8.1 oraz nowa opcja ulepszania dialogów, co ma ułatwić zrozumienie mówionego tekstu na tle muzyki i efektów dźwiękowych. Działa to również z aplikacjami VPN od zewnętrznych dostawców.

Nową wersję tvOS 17 można już pobrać, przechodząc do sekcji System – Aktualizacja oprogramowania na swoim urządzeniu Apple TV. Dla tych, którzy mają aktywowane automatyczne aktualizacje, oprogramowanie zostanie zainstalowane automatycznie.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 214

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top