Apple TV

Jak połączyć komputer Mac z Apple TV

W dzisiejszym, bardzo szczegółowym poradniku, zajmiemy się tematem łączenia naszego komputera Mac z telewizorem za pośrednictwem Apple TV.

To bardzo proste zadanie, które jednak może wydawać się skomplikowane dla niektórych użytkowników.

Jak połączyć komputer Mac z Apple TV

Jak połączyć komputer Mac z Apple TV poradniki, ciekawostki Zdjęcia, Telewizor, technologia, przeglądarka internetowa, pomoc techniczna, połączenie, mirrorowanie, komputer mac, kabel, jak połączyć MacBook z telewizorem, jak połączyć komputer z TV, jak połączyć komputer z Apple TV, jak połączyć komputer Mac z Apple TV, jak podłączyć MacBook do Apple TV, internet, gry, Film, Ekran, Apple TV, airplay  W dzisiejszym, bardzo szczegółowym poradniku, zajmiemy się tematem łączenia naszego komputera Mac z telewizorem za pośrednictwem Apple TV. AppleTV4K

Po pierwsze, upewnij się, że twój komputer Mac i Apple TV są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. To niezbędne, aby oba urządzenia mogły się ze sobą skomunikować. Jeżeli tego nie zrobisz, proces łączenia nie będzie możliwy do zrealizowania.

Teraz oczywiście włącz Apple TV. Następnie, na komputerze Mac musisz zlokalizować ikonę Centrum Sterowania, znajdującą się na górze ekranu. Po jej kliknięciu powinniśmy zobaczyć opcję “Klonowanie ekranu”, na którą również klikamy. Wyświetli nam się menu, w którym musimy znaleźć i wybrać nazwę naszego Apple TV.

Możemy teraz wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji. Pierwsza z nich pozwala na wysyłanie na Apple TV konkretnych treści z naszego komputera Mac. Druga opcja to tzw. “mirrorowanie” – czyli wyświetlanie na telewizorze dokładnie tego, co widzimy na ekranie naszego komputera. Wybór zależy od naszych potrzeb – jeśli chcemy tylko obejrzeć film lub przeglądać zdjęcia, pierwsza opcja będzie najlepsza. Jeżeli natomiast chcemy korzystać z naszego komputera na dużym ekranie telewizora, lepszym wyborem będzie opcja mirrorowania.

Przy wyborze pierwszej opcji musimy pamiętać, że nie wszystkie treści są dostępne do udostępniania na Apple TV. Niektóre strony internetowe mogą blokować taką możliwość. Czasami jednak możemy obejść ten problem instalując specjalne rozszerzenia w przeglądarce internetowej, które umożliwiają mirrorowanie treści na urządzeniu Apple TV.

Jeżeli natomiast nasz telewizor nie obsługuje technologii AirPlay, musimy skorzystać z połączenia kablowego. Nie jest to skomplikowane, ale wymaga kilku dodatkowych kroków. Po pierwsze, musimy sprawdzić, jaki typ złącza mamy w naszym komputerze Mac. Może to być Thunderbolt, Mini DisplayPort lub HDMI. Po drugie, musimy zaopatrzyć się w kabel z odpowiednimi końcówkami – z jednej strony do naszego komputera, z drugiej do telewizora. Po podłączeniu kabla, komputer Mac powinien automatycznie wykryć telewizor jako drugi ekran.

Jak widzicie, połączenie komputera Mac do telewizora za pomocą Apple TV nie jest skomplikowane. Niezależnie od wybranej metody, możemy korzystać z naszego komputera na dużym ekranie telewizora, co daje wiele możliwości – od oglądania filmów i zdjęć, po granie w gry czy pracę na dużym ekranie. W przypadku problemów warto skorzystać z pomocy technicznej Apple lub poszukać dodatkowych informacji w internecie.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 166

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top