macbookari 2024 1

Nowy MacBook Air M3 ma o 82% szybszy dysk SSD niż model M2

Apple wysłuchało skarg użytkowników i zwiększyło szybkość dysku SSD aż o 82% w swoim najnowszym produkcie MacBook Air z procesorem M3.

Jak się okazuje główną zmianą, którą zauważymy w najnowszej wersji 13-calowego MacBooka Air, jest znaczna poprawa wydajności dysku SSD w porównaniu do jego poprzednika, modelu z procesorem M2. Ta modyfikacja jest bezpośrednim wynikiem skarg i sugestii zgłaszanych przez użytkowników, którzy nie byli zadowoleni z osiągów dysku SSD w modelu M2.

Nowy MacBook Air M3 ma o 82% szybszy dysk SSD niż model M2 ciekawostki szybkość dysku SSD w MacBook Air M3, MacBook Air m3, dysk SSD w MacBook Air M3, Apple, 2024  Apple wysłuchało skarg użytkowników i zwiększyło szybkość dysku SSD aż o 82% w swoim najnowszym produkcie MacBook Air z procesorem M3. macbookair 2024 1

Model MacBook Air M3, wyposażony w pamięć o pojemności 256 GB, otrzymał dysk SSD nowej generacji, który wykazuje się o 82% większą prędkością niż jego odpowiednik w modelu M2. Zmiana ta została osiągnięta dzięki zastosowaniu podwójnych modułów pamięci NAND, każdy o pojemności 128 GB – podejście to jest podobne do rozwiązania zastosowanego w wersji MacBooka Air z procesorem M1. W przeciwieństwie do tego, model M2 bazował na pojedynczym module NAND o większej pojemności, co miało negatywny wpływ na prędkość dysku SSD, czyniąc go znacząco wolniejszym w porównaniu do modeli M1 i teraz M3.

Krytyka dotycząca spadku wydajności w modelu MacBook Air M2 była szeroko rozpowszechniona wśród użytkowników i analityków, co skłoniło Apple do reakcji i przywrócenia poprzedniej, bardziej wydajnej architektury SSD w nowej iteracji.

Analiza techniczna prędkości dysków SSD w obu modelach pokazuje znaczące różnice. Dla MacBooka Air M2 prędkość zapisu wynosiła 1584 MB/s, a prędkość odczytu 1576 MB/s. W porównaniu, nowy MacBook Air M3 osiąga prędkość zapisu na poziomie 2108 MB/s oraz odczytu 2880 MB/s, co świadczy o znaczącej poprawie, szczególnie w zakresie szybkości odczytu danych.

Warto również zauważyć, że podobna poprawa wydajności może dotyczyć nowego modelu MacBooka Air o przekątnej 15 cali z procesorem M3. Chociaż nie przeprowadzono jeszcze szczegółowych testów wydajności tego modelu, można oczekiwać, że wdrożone zmiany w architekturze dysku SSD będą miały podobny pozytywny wpływ na jego osiągi.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 255

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top