Krzysiek Borek03.07.2018
AvatarKit kolejnym dowodem istnienia iPad Pro z Face ID

Steven Throughton – Smith po raz kolejny pochwalił się swoimi odkryciami. Tym razem chodzi o iOS 12 i jego nowe funkcje przygotowane z myślą o iPadzie Pro z Face ID.

Popularny na Twitterze programista dotarł do nieukończonego AvatarKit przygotowywanego z myślą o najnowszym iPadzie Pro. AvatarKit odpowiada za implementację Animoji, które działają obecnie wyłącznie na iPhonie X, dzięki zastosowaniu kamery TrueDepth używanej również do odblokowywania urządzenia.

Pierwszą niebezpośrednią zapowiedzią nowego iPada Pro było wprowadzenie nowych gestów dla iPadów znanych jedynie użytkownikom iPhone’a X. To pozwala stwierdzić, że Apple rzeczywiście szykuje tablet pozbawiony fizycznego przycisku początek.

Nowy model ma cechować wydajniejszy układ scalony, układ graficzny przygotowany przez Apple i przede wszystkim kamera TrueDepth używana do odblokowywania urządzenia za pomocą Face ID. Pozbycie się Touch ID sprawi, że ramki okalające wyświetlacz będą zdecydowanie węższe w porównaniu do obecnie dostępnych tabletów giganta z Cupertino.

Economic Daily twierdzi, że nowy model dostanie 11 – calowy wyświetlacz, co pokrywa się z informacjami o węższych ramkach okalających ekran. Może to oznaczać, że sprzęt rzeczywiście dostanie nieco większy wyświetlacz bez zwiększenia wymiarów urządzenia.

Od Bloomberg dowiadujemy się również, że prace nad nowym tabletem zaczęły się na chwilę po wprowadzeniu najnowszego (obecnie) modelu iPada Pro. Praktycznie oznacza to rok, więc sprzęt powinien być gotowy na wrześniową premierę.

Nawet Ming Chi Kuo wierzy w istnienie nowego tabletu i twierdzi, że jego premiera będzie miała miejsce w trzecim kwartale tego roku, więc wrześniowa premiera wydaje się najbardziej logicznym momentem.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek