Krzysiek Borek19.08.2019
Cydia nie działa jak należy na iOS 12.4, ale jest dla niej alternatywa

Cydia od dłuższego czasu nie potrafi odpowiednio współpracować z nowszymi wydaniami iOS. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej wersji oprogramowania, czyli 12.4.

Po wykonaniu Jailbreak na moim iPadzie Air 1st gen zauważyłem, że na stronie głównej Cydii nie mogę wejść w żadną zakładkę, bo po kliknięciu robi się szara. Przez to nie mogłem się nawet zalogować na swoje konto.

Na szczęście nie działa tylko strona główna, bo reszta ma się w porządku i nie ma problemów z dodawaniem źródeł, instalacją/aktualizacją paczek i ich wyszukiwaniem.

Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja powinna działać w całości, ale można temu zaradzić poprzez instalację programu Zebra, który robi dokładnie to samo, a wyglądem bliżej mu do App Store.

Instalacja aplikacji Zebra jest bardzo łatwa, wystarczy przejść do Cydii i dodać źródło https://xtm3x.github.io/repo . Później wyszukać interesującą nas aplikację i ją wyszukać.

Następnie pozostaje jej instalacja, która przebiega bez problemów i możemy w końcu używać w pełni kompatybilnej aplikacji. Pamiętajcie tylko, żeby pod żadnym pozorem nie usuwać Cydii, ona musi zostać na waszym urządzeniu.

Nowy program jest tak samo prosty w użyciu jak Cydia, więc spokojnie sobie poradzicie z jego obsługą. Dodatkowo można wybrać jasny lub ciemny motyw. Warto dodać, że nie wiadomo kiedy podstawowa aplikacji do instalacji paczek zostanie w pełni przystosowana do iOS 12.4. Równie dobrze może to nie nastąpić.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS