bateria 3

Czy iOS 16.6 wydłuża żywotność baterii? Sprawdźmy!

Na pewno zastanawiasz się czy system iOS 16.6 ma pozytywny wpływ na żywotność baterii Twojego iPhone? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie.

Kwestia baterii jest niezwykle istotna dla przeciętnego użytkownika, dla którego długotrwałość działania smartfona jest jednym z najważniejszych czynników przy korzystaniu ze smartfona.

Kanał YouTube iAppleBytes postanowił przyjrzeć się tej problematyce, korzystając z narzędzia do testowania wydajności – GeekBench 4. Przeprowadzili oni szereg testów na różnych modelach iPhone’ów, w tym na iPhone 8, SE 2020, XR, 11, 12 i 13.

iOS 16.6 – test baterii

Czy iOS 16.6 wydłuża żywotność baterii? Sprawdźmy! ciekawostki żywotność, wydajność, test baterii, System operacyjny, iphone xr, iPhone SE 2020, iPhone 8, iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone, iOS 16.6, Geekbench 4, bateria, Aktualizacja  Na pewno zastanawiasz się czy system iOS 16.6 ma pozytywny wpływ na żywotność baterii Twojego iPhone? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie. bateria1

Wszystko wskazuje na to, że aktualizacja wpłynęła na większość testowanych urządzeń pozytywnie, choć warto zauważyć, że na niektóre modele wpływ ten był różny. Niewątpliwie dla wielu z nas może być zaskoczeniem, że te „ulepszenia” w większości przypadków oznaczają jedynie powrót do wcześniejszych standardów wydajności baterii, które obserwowano w poprzednich wersjach systemu operacyjnego iOS.

Rozważmy najpierw iPhone SE 2020 – po aktualizacji wynik tego modelu wzrósł z 2095 do 2215 punktów. To dość zadowalające poprawienie, które jednak może nie wystarczyć dla tych, którzy pamiętają, jak wydajna była bateria w tym modelu przy wcześniejszych wersjach systemu. Niestety, aktualizacja iOS 16.6 nie była łaskawa dla iPhone’a 8. Tego typu smartfon doświadczył znacznego spadku wydajności baterii – wynik zmniejszył się z 2058 do 1781 punktów.

W przypadku iPhone’a XR obserwujemy lepszy rezultat. Model ten, po aktualizacji, osiągnął wynik 3237 punktów, co stanowi poprawę z wcześniejszych 3119 punktów. Z drugiej strony, posiadacze iPhone’a 11 mogą być nieco zawiedzeni. Wynik tego modelu po aktualizacji do iOS 16.6 spadł z 3496 do 3247 punktów.

Czy iOS 16.6 wydłuża żywotność baterii? Sprawdźmy! ciekawostki żywotność, wydajność, test baterii, System operacyjny, iphone xr, iPhone SE 2020, iPhone 8, iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone, iOS 16.6, Geekbench 4, bateria, Aktualizacja  Na pewno zastanawiasz się czy system iOS 16.6 ma pozytywny wpływ na żywotność baterii Twojego iPhone? W tym wpisie odpowiemy na to pytanie. iOS16.6 bateria

Sytuacja wygląda odmiennie dla iPhone’a 12. Model ten doświadczył poprawy, z 3565 punktów przed aktualizacją, do 3706 punktów po aktualizacji. Nie możemy również pominąć flagowego modelu – iPhone’a 13. W tym przypadku aktualizacja przyniosła znaczne ulepszenie, skok z 4600 do 4820 punktów jest naprawdę imponujący. Jednak, warto przypomnieć, że ten model osiągnął wynik 5590 punktów na wersji iOS 16.0.3.

Cały test możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Jak zatem widzicie, najnowsza aktualizacja iOS 16.6 wydaje się mieć zróżnicowany wpływ na różne modele iPhone’ów. Niektóre urządzenia doświadczyły poprawy, inne – niestety – pogorszenia. Wszystko to pokazuje, jak skomplikowany może być proces aktualizacji oprogramowania, a wpływ na żywotność baterii pozostaje kluczową kwestią, którą Apple musi dalej rozważać.

Czy twoje doświadczenia z nowym systemem iOS 16.6 są zgodne z tymi obserwacjami? Czy uważasz, że żywotność baterii po aktualizacji jest lepsza? Czekamy na twoje spostrzeżenia!

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 211

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top