ios17 beta4

iOS 17 beta 4 – wszystkie zmiany i nowości

Wczoraj Apple wydało najnowszą wersję iOS 17 beta 4 przeznaczona dla deweloperów. Czas zatem na przegląd zmian i nowości w nowym systemie.

Co nowego przynosi i jakie usprawnienia wprowadza w porównaniu do poprzednich wersji beta? O tym dowiecie się poniżej.

iOS 17 beta 4 – wszystkie zmiany i nowości

iOS 17 beta 4 - wszystkie zmiany i nowości ciekawostki zmiany i nowości w systemie iOS 17 beta 4, system iOS 17 beta 4, iOS 17 beta 4, co nowego w iOS 17 beta 4  Wczoraj Apple wydało najnowszą wersję iOS 17 beta 4 przeznaczona dla deweloperów. Czas zatem na przegląd zmian i nowości w nowym systemie. iOS17 9

1. iMessage prezentuje odświeżony design

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po aktualizacji, jest subtelna modyfikacja interfejsu użytkownika w iMessage. Apple nieustannie doskonali dostępne funkcje w rozmowach za pośrednictwem przycisku „+”, zmieniając ikony dla każdej z opcji. W aktualnej wersji wszystkie zostały zamknięte w okręgu.

Przycisk aparatu prezentuje teraz jedynie ikonę urządzenia, zamiast tradycyjnego symbolu migawki. Podobnie, w przypadku funkcji „Zdjęcia”, powrócono do wcześniejszego wyglądu, czyli prezentowania jedynie ikony zamiast ostatniego wykonanego zdjęcia i obecnego zdjęcia z galerii. Zmiany dotknęły również ikony „Audio” i „Pozycja”.

2. Zmiany w funkcjonalności klawiatury

Nadal udoskonalane są aspekty związane z klawiaturą, która w poprzednich wersjach beta niekiedy nie pojawiała się, gdy była potrzebna, lub powodowała problemy z pokrywającymi się polami tekstowymi. Chociaż na etapie beta 4 może jeszcze być za wcześnie, aby to stwierdzić z całą pewnością, wydaje się, że problemy te zostały zniwelowane.

3. Tryb „StandBy”

Kolejnym elementem, który przeszedł metamorfozę, jest Tryb StandBy, umożliwiający przeglądanie informacji na ekranie iPhone’a podczas ładowania i ustawienia go w poziomie.

Wprowadzono nowy przełącznik w menu Ustawienia – Gotowość, który umożliwia automatyczne ukrywanie podglądów powiadomień, dopóki nie dotkniemy ekranu, aby je rozwinąć.

4. Zmiany w wyglądzie przycisków

W nowej aktualizacji przyciski w niektórych aplikacjach zostały zmienione. Wcześniej jednolite przyciski, teraz są częściowo przezroczyste, co łatwo zauważyć na przykładzie aplikacji Apple TV – przycisk „Odtwórz” jest ciemniejszy niż wcześniej dzięki połączeniu z tłem.

5. Odświeżony wygląd ikony w Ustawieniach

W iOS 17 beta 4, mamy nową ikonę w sekcji „ekran początkowy i biblioteka aplikacji” w menu Ustawienia.

iOS 17 beta 4 - wszystkie zmiany i nowości ciekawostki zmiany i nowości w systemie iOS 17 beta 4, system iOS 17 beta 4, iOS 17 beta 4, co nowego w iOS 17 beta 4  Wczoraj Apple wydało najnowszą wersję iOS 17 beta 4 przeznaczona dla deweloperów. Czas zatem na przegląd zmian i nowości w nowym systemie. 17 4

Wcześniej posiadała ona niebieskie tło z białą ikoną, a teraz zyskała znacznie więcej barw.

6. Dostosowanie grubości czcionki zegara na ekranie blokady

iOS 17 daje nam teraz możliwość modyfikacji grubości czcionki zegara, umożliwiając dostosowanie jej do naszych preferencji.

W wersji beta 4, nawet przy najmniejszej grubości czcionki, ta nadal jest grubsza niż w poprzednich wersjach beta.

7. Nowa animacja AirPlay

W końcu, ale nie mniej ważne, jest zmiana, którą można zaobserwować w aplikacji Muzyka. Po naciśnięciu przycisku AirPlay zauważymy nową animację.

Jak widzicie, system iOS 17 beta 4 wprowadza wiele nowości, które czynią korzystanie z systemu jeszcze przyjemniejszym. Każda z tych modyfikacji wpływa na łatwość i komfort użytkowania, a także na estetykę interfejsu.

Więcej na temat zmian i nowości dowiecie się z poniższego nagrania, którego autorem jest zolotech.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 233

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top