Czy przyszłością komputerów Mac Pro nadal będzie Intel? ciekawostki MacPro, Mac Pro, inter  Podczas gdy Apple pracuje nad przestawieniem całej linii komputerów Mac z procesorami Apple Silicon w sieci pojawia się informacja, że jeden z przyszłych modeli będzie nadal wyposażony w procesory Intela. MacPro

Czy przyszłością komputerów Mac Pro nadal będzie Intel?

Podczas gdy Apple pracuje nad przestawieniem całej linii komputerów Mac z procesorami Apple Silicon w sieci pojawia się informacja, że jeden z przyszłych modeli będzie nadal wyposażony w procesory Intela.

Według najnowszych plotek Apple pracuje nad dwoma komputerami Mac Pro. Całkowicie przeprojektowanym modelem, który będzie wyposażony w procesor Apple Silicon, oraz bardziej klasycznym z obecnym designem, w którym pojawi się procesor Intel.

Czy przyszłością komputerów Mac Pro nadal będzie Intel? ciekawostki MacPro, Mac Pro, inter  Podczas gdy Apple pracuje nad przestawieniem całej linii komputerów Mac z procesorami Apple Silicon w sieci pojawia się informacja, że jeden z przyszłych modeli będzie nadal wyposażony w procesory Intela. Intel

Gdyby plotka się potwierdziła, oznaczałoby to, że Apple planuje poczekać jeszcze kilka lat, zanim całkowicie opuści Intela, biorąc pod uwagę, że nowy Mac Pro miałby cykl życia co najmniej 3 lub 4 lata. Wybór ten byłby podyktowany faktem, że wiele komputerów Mac Pro korzysta z oprogramowania, które nie jest jeszcze gotowe na procesory ARM, zwłaszcza w przypadku ważnych firm działających w branży fotograficznej i kinowej. To prawda, że ​​Rosetta 2 działa z większością oprogramowania, ale Apple może chcieć zagwarantować bardziej tradycyjną i dojrzałą technologię przez kilka kolejnych lat, zwłaszcza dla profesjonalnych użytkowników o bardzo zaawansowanych potrzebach.

Oczekuje się, że nowy Mac Pro będzie wyposażony w procesor Intel Xeon Scalable, który według firmy ma „zaawansowaną wydajność, bezpieczeństwo, efektywność i wbudowaną akcelerację AI do obsługi obciążeń IoT i bardziej wydajną sztuczną inteligencję”.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry