Krzysiek Borek07.02.2017
Eclipse 4, czyli tryb nocny dla iPhone kompatybilny z iOS 10

Zdążyłem zauważyć, że użytkownicy iOS 10 chcieliby dostać ciemny motyw interfejsu systemu operacyjnego, ale na razie się na to nie zanosi. Na szczęście możecie go mieć dzięki wtyczce Eclipse 4, która jest obecnie kompatybilna z iOS 10.

Eclipse 4 jest niesamowity, ponieważ zmienia kolorystykę całego interfejsu, a także aplikacji, które wtedy stają się czytelniejsze w nocy i nie męczą tak oczu, choć i temu można zaradzić. Wtedy wystarczy korzystać z Night Shift lub f.lux i problem powinien zniknąć.

Najnowsza wersja ma wszystkie funkcje poprzedników, wliczając w to zmianę koloru poszczególnych części interfejsu, wybieranie aplikacji, które nie mogą korzystać z ciemnego interfejsu i wiele innych. Najważniejsze, że Eclipse 4 jest darmowy dla użytkowników, którzy kupili poprzednie wersje wtyczki, a nowi użytkownicy muszą zapłacić 0,99$, aby z niej korzystać.

Pamiętajcie, że po instalacji musicie ręcznie wybrać aplikacje wspierające ciemny interfejs. Poza tym trzeba ponownie uruchomić wybraną aplikację, dopiero wtedy nowy kolor interfejsu zacznie działać. Na swoim 5S z iOS 9.3.3 korzystałem z Eclipse 2 i byłem zadowolony, wszystko działało, jak potrzeba.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS