galaxy

Galaxy Watch 6 rozpada się na nadgarstku użytkowników

Problemy z najnowszym modelem inteligentnego zegarka od Samsunga, Galaxy Watch 6, zaczynają się nasilać. O co chodzi? Już wszystko wyjaśniamy.

Zgodnie z informacjami publikowanymi na forum Reddit oraz opisanymi przez serwis 9to5Google, użytkownicy zgłaszają poważne wady konstrukcyjne związane z mechanizmem zapięcia paska. Okazuje się, że innowacyjne podejście firmy do systemu zapięcia może być bardziej problematyczne niż korzystne.

W poprzednich generacjach zegarków od Samsunga, a także w wielu innych modelach dostępnych na rynku, pasek zazwyczaj jest montowany przy użyciu teleskopu, który należy wsunąć do środka. W przypadku Galaxy Watch 6, firma postanowiła zaimplementować nową technologię, polegającą na zastosowaniu przycisku, który odpina pasek. To rozwiązanie, pomimo że zostało opatentowane przez Samsunga, zaczyna budzić kontrowersje wśród użytkowników.

Galaxy Watch 6 rozpada się na nadgarstku użytkowników ciekawostki Galaxy Watch 6  Problemy z najnowszym modelem inteligentnego zegarka od Samsunga, Galaxy Watch 6, zaczynają się nasilać. O co chodzi? Już wszystko wyjaśniamy. watch 2

Główną przyczyną niezadowolenia jest fakt, że przycisk odpowiedzialny za odłączenie paska może zostać przypadkowo wciśnięty, np. przez kość nadgarstka osoby noszącej zegarek. Efektem tego jest odpięcie paska i “rozpadnięcie” się zegarka co może skutkować jego upadkiem. Jest to o tyle niebezpieczne, że istnieje ryzyko nie tylko zgubienia zegarka, ale również jego uszkodzenia, co jest szczególnie dotkliwe zważywszy na relatywnie wysoką cenę tych inteligentnych zegarków.

Nie można przejść obok tego obojętnie, gdyż mamy tu do czynienia z ewidentnym błędem konstrukcyjnym, który w znaczący sposób wpływa na funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Jest to również problem, który z pewnością nie przysłuży się reputacji Samsunga jako producenta niezawodnych urządzeń elektronicznych.

Jak na razie, firma Samsung nie zabrała głosu w tej sprawie. Nie wiadomo więc, czy planuje wycofanie wadliwych egzemplarzy czy też wprowadzenie zmian konstrukcyjnych w kolejnym wydaniu swojego flagowego zegarka. Co jest pewne, to fakt, że mechanizm zapięcia paska będzie musiał zostać przeanalizowany i prawdopodobnie zmodyfikowany, aby zapewnić użytkownikom pełne bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Pozostaje mieć nadzieję, że firma szybko zajmie się tym problemem i zapewni odpowiednie rozwiązania dla obecnych i przyszłych użytkowników Galaxy Watch 6.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 142

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top